کد خبر 14341

در گفتگوبا رادیو ارتش رژیم صهیونیستی مطرح شد

مذاکره کننده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران، گفت: دونالد ترامپ با هدف باطل کردن میراث باراک اوباما از برجام خارج شد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، «وندی شرمن» به رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت: ترامپ به این دلیل از توافق خارج شد که دستاورد شاخص رئیس جمهور اوباما بود.
شرمن که از سپتامبر 2011 تا اکتبر 2015 نفر چهارم در وزارت خارجه آمریکا بود، یکی دیگر از علت های خروج ترامپ از برجام را تلاش برای راضی کردن محافظه کاران در حزب جمهوریخواه عنوان کرد. 
وی با اشاره مخالفت دولت اوباما با اقدام نظامی اظهار داشت: شما در اسرائیل می دانید که ایران می تواند تاسیسات دیگری بسازد. گزینه نظامی چیز خوبی نیست. این مساله می تواند به جنگی بزرگتر در خاورمیانه منجر شود.
شرمن همچنین درباره اسناد ادعایی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: این موضوع جدیدی نبود. 
ترامپ سه شنبه هفته گذشته از برجام خارج شد و اعلام کرد که تحریم هایی علیه ایران وضع می کند. این تصمیم با مخالفت شدید اروپایی ها روبرو شد.
سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس گفته اند که از شرکت های خود در برابر تحریم های آمریکا حمایت می کنند.
در همین راستا، «ژان کلود یونکر» رییس کمیسیون اروپا گفت: اتحادیه اروپا از فردا (جمعه) کار خود را در زمینه بی اثر کردن تحریم های آمریکا علیه شرکت اروپایی که با ایران مراوده اقتصادی- تجاری دارند، آغاز خواهد کرد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها