کد خبر 14247

آراس حبیب رئیبس بانک بلاد اسلامی به خب تحریم خود واکنش نشان داد و ادعاهای آمریکا را صریحا رد کرد و گفت مستندات این ادعای واهی را به بانک مرکزی عراق ارائه دادیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از اخبار العراق، آراس حبیب، دبیرکل کنگره ملی عراق و رییس بانک البلاد الاسلامی این کشور دیروز (سه‌شنبه) به اتهام همکاری مالی با سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و انتقال پول از سپاه قدس انقلاب اسلامی به حزب‌الله لبنان در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت.

آراس حبیب در واکنش به این ادعاها در بیانیه‌ای،‌ اعلام کرد: برخی طرف‌ها پس از آنکه فهمیدند ما به یک کرسی در پارلمان دست یافتیم، از اینجا و آنجا علیه ما اتهاماتی وارد کردند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زمان صدور بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ما عجیب است زیرا قبل از اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق است، افزود: ما دلایل و مدارک قاطعی داریم که تمامی این اتهامات علیه من و بانک البلاد را رد می‌کند،‌ این اتهامات باطل است و صحت ندارد.

رییس بانک البلاد الاسلامی عراق ادامه داد: تمام دلایل قاطع را به بانک مرکزی عراق تحویل خواهیم داد و این اتهامات را از تمام راه‌های قانونی در عراق و آمریکا دنبال خواهیم کرد تا حقیقت آشکار شود.

به گزارش ایسنا، وزارت خزانه داری آمریکا همچنین دیروز سه شنبه در بیانیه ای مدعی شد: دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) ولی الله سیف، رئیس بانک مرکزی ایران و معاون بخش بین الملل وی را با ادعای حمایت مالی از حزب الله لبنان از طریق سپاه پاسداران مورد تحریم قرار داد.

این بیانیه در ادامه این ادعاها می‌افزاید: ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران به دلیل همکاری، حمایت مالی و فنی سپاه قدس و دیگر بخش‌های آن مورد تحریم های OFAC  قرار گرفته است.

 

ارسال نظر

تازه ها