کد خبر 14215

17 انجمن حقوق بشری اسرائیل در اعلامیه‌ای خواستار توقف کشتار فلسطینیان و پایان محاصره غزه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از  سایت الجزیره، ۱۷ انجمن حقوق بشری اسرائیل از دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم خواستند از تیراندازی به سمت فلسطینیان غزه یا استفاده از هرگونه ابزار مرگبار دیگر علیه آنها دست بردارد.

انجمن‌های مذکور در بیانیه‌ای اعلام کردند، درحالی که ۵۰ سال از اشغالگری و بیش از ۱۰ سال از محاصره نوار غزه می‌گذرد، دولت اسرائیل اعتراض‌ها و تظاهرات فلسطینیان را تجاوز به حاکمیت خود قلمداد می‌کند و پیامدی که منجر به این اعتراض‌های گسترده شده را نادیده می‌گیرد.

در این بیانیه آمده است، محاصره، زندگی را برای ساکنان غزه بسیار دشوار کرده، زیرساخت‌های این شهر فرسوده، اقتصاد آن فلج شده، بیکاری در آنجا آمار بسیار بالایی دارد و سیستم پزشکی آن در حال فروپاشی است.

در ادامه این بیانیه آمده است، حل درگیری با ابزارهای نظامی ممکن نیست، اسرائیل باید قتل عام مردم غزه را متوقف و محاصره این شهر را لغو کند. کودکان غزه همچنان از حوادث گذشته رنج می‌برند.

از جمله بارزترین انجمن‌هایی که بیانیه مذکور را امضا کردند، انجمن‌های "بتسیلم"، "نه به ایست‌های بازرسی"، "مرکز عدالت" و "ائتلاف زنان برای صلح" هستند.

روز دوشنبه در جریان اعتراضات و تظاهرات گسترده فلسطینیان به ویژه در نوار غزه به مناسبت راهپیمایی بزرگ بازگشت، بزرگداشت هفتادمین سالروز "نکبة" و محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس، ۶۳ فلسطینی شهید و بیش از ۲۸۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها