کد خبر 14062

رهبر جریان صدر عراق در صفحه توئیتر خود نوشت: پرچم‌های پیروزی را به اهتزاز در می‌آوریم و تحرکات دموکراتیک ما باید برای تاسیس دولت تکنوکرات به دور از حزب گرایی باشد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد که همه تلاش خود برای تشکیل دولت تکنوکرات و به دور از حزب گرایی را به کار خواهد گرفت.

به گزارش السومریه نیوز، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق در صفحه توئیتر خود نوشت: «ما(ائتلاف سائرون) با جریان (حکمت) به رهبری سید عمار حکیم و (الوطنیه) به رهبری ایاد علاوی ائتلاف می‌کنیم، تا خواسته مردم محقق شود.»

او در ادامه نوشت: «نسل جدیدی» را خواهیم ساخت، تا تغییر و تحول به سوی اصلاحات صورت بگیرد. همه تصمیمات باید عراقی باشد، پس پرچم‌های پیروزی را به اهتزاز در می‌آوریم و تحرکات دموکراتیک ما باید برای تاسیس دولت تکنوکرات به دور از حزب گرایی باشد.

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق  هم امروز طی سخنانی از همه شهروندان و جریان‌های سیاسی این کشور خواست تا به نتایج انتخابات پارلمانی این کشور احترام بگذارند.

نتایج اولیه انتخابات پارلمانی عراق در ۱۰ استان، شب گذشته توسط فراکسیون انتخابات اعلام شد و در آن ائتلاف «سائرون» به رهبری جریان صدر اول شد و ائتلاف «الفتح» به رهبری هادی العامری در رتبه دوم قرار گرفت.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها