کد خبر 14042

اگر برنامه هسته ای و نظامی را نابود نکند

مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا گفت: تا زمانی که تمامی برنامه های هسته ای و تسلیحات موشکی خود را از بین نبرد، به هیچ وجه امتیاز نخواهیم داد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، بولتون تاکید کرد کره شمالی تا وقتی که تمامی عناصر و برنامه های هسته ای نظامی و تسلیحات موشکی دوربرد خود را از بین نبرد، از آمریکا منتفع نخواهد شد.
این اظهار نظر در شرایطی مطرح می شود که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا قرار است روز 12 ژوئن در سنگاپور با 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی گفت و گو کند.
مشاور ارشد امنیت ملی آمریکا گفت که برنامه از بین بردن تسلیحات هسته ای، تسلیحات موشکی بالستیک و تسلیحات شیمیایی کره شمالی روی میز است.
بر اساس آنچه بولتون می گوید کره شمالی باید برنامه هسته ای نظامی و حتی فرایند غنی سازی و بسیاری از برنامه های دیگر مرتبط با تسلیحات موشکی و اتمی خود را در اختیار آمریکا قرار دهد و ابتکار عمل در دست واشنگتن باشد.
همزمان گزارش شده است که 'کانگ کیونگ وا' وزیر خارجه کره جنوبی تلفنی در باره اجلاس سران آمریکا و کره شمالی با 'ویویان بالاکریشنان' همتای سنگاپوری خود گفت و گو کرده است.
کره جنوبی قصد دارد از تمامی مراحل این اجلاس آگاهی حاصل کند و گفته است که از بهبود روابط کره شمالی و آمریکا و پیشبرد فرایند خلع سلاح هسته ای و برقراری صلح دایمی در شبه جزیره کره حمایت می کند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها