کد خبر 14004

وزیر امور خارجه آلمان در مطلبی که در روزنامه بیلد آلمان منتشر کرد ضمن بیان اینکه آلمانی ها باید از بابت روابط میان آلمان و اسرائیل "تا ابد متشکر باشند" در ادامه افزود این هدیه‌ای غیرقابل وصف برای ماست که می توانیم در جشن‌های سالگرد تشکیل اسرائیل شرکت داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری دویچه وله، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در مطلبی که به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی (روز "نکبة") نوشته و امروز دوشنبه منتشر شد گفت: امنیت اسرائیل و مبارزه با یهودی ستیزی باید همیشه جزئی از هویت ملی ما باشد.

ماس در این مطلب که در نشریه بیلد این کشور به چاپ رساند تصریح کرد: حتی امروز هم ما باید همچنین به شکلی صریح در مخالفت با هر شکل از یهودی ستیزی موضع گیری کنیم.

او خاطر نشان کرد: این شرم  آور است که مقام های آلمان هنوز مجبور هستند از مدارس و نهادهای متعلق به یهودیان محافظت کنند و جایزه‌هایی در آلمان به یک سری "تحریک‌ها ضد یهودیان" اعطا می شود.

این اشاره وزیر خارجه آلمان مربوط به یک جایزه موسیقی است که در ماه آوریل در آلمان به یک گروه موسیقی رپ داده شد در حالی که خواننده این گروه موسیقی در آلبوم خود بدنهایشان را به بدن‌های اسرای اردوگاه آشوویتز تشبیه کرده بودند.

ماس خاطر نشان کرد: آلمانی ها باید از بابت روابط میان آلمان و اسرائیل "تا ابد متشکر باشند".

وی افزود: این هدیه‌ای غیرقابل وصف برای ماست که می توانیم در جشن‌های سالگرد تشکیل اسرائیل شرکت داشته باشیم.

ماس تاکید کرد: هر دو طرف با وجود پیوندهای قدرتمند میان خود آزاد هستند تا از همدیگر انتقاد نیز بکنند.

این در حالی است که اسرائیل معمولا روز 14 مه را به عنوان سالگرد تاسیس خود جشن می گیرد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها