کد خبر 13970

نتانیاهو در مراسم استقبال از هیئت آمریکایی شرکت کننده در مراسم افتتاحیه ساختمان موقت سفارت آمریکا در قدس گفت: در هر توافقنامه ای قدس پایتحخت اسرائیل خواهد ماند، وی از دونالد ترامپ درخصوص این تصمیم قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مراسم استقبال از هیئت آمریکایی شرکت کننده در مراسم افتتاحیه ساختمان موقت سفارت آمریکا در قدس در وزارت خارجه اسرائیل با بیان اینکه در هر توافقنامه‌ای قدس پایتخت اسرائیل خواهد ماند از همه کشورها خواست به تأسی از آمریکا سفارت خود را به این شهر اشغالی منتقل کنند.

نتیانیاهو افزود، اسرائیل در یک زمان تاریخی به سر می‌برد و قدردان تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره انتقال سفارت این کشور به قدس است.

رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) ۱۴ مه همزمان با سالگرد تاسیس این رژیم جعلی، انتقال سفارت آمریکا به قدس را با حضور بیش از ۳۲ کشور از جمله کشورهای اروپایی و آفریقایی و در غیاب روسیه جشن می‌گیرد.

این درحالی است که فلسطینیان با تصمیم مذکور آمریکا ابراز مخالفت کرده و بر حقوق تاریخی فلسطین تاکید دارند.

همچنین روزنامه هاآرتص اسرائیل لیست ۳۲ کشور را منتشر کرده که نمایندگان آنها در جشن مذکور اسرائیل مشارکت خواهند کرد، در این جشن ایوانکا ترامپ، دختر رئیس جمهوری آمریکا، جارد کوشنر، مشاور ارشد و داماد ترامپ در راس هیئتی ۲۵۰ نفره از جمله استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا و جان سالیوان، معاون وزیر خارجه این کشور حضور خواهند داشت.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

تازه ها