کد خبر 13849

فردا قرار است که در 46 کشور جهان تظاهراتی علیه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس صورت بگیرد و صدها فلسطینی نیز در یوم النکبه برای اختلال در مراسم راهپیمایی خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، عصام بکر، هماهنگ‌کننده گروه‌های فلسطینی در رام‌الله تصریح کرد: صدها هزار فلسطینی فردا در کرانه باختری و نوار غزه تظاهراتی را به منظور اخلال در مراسم اسرائیل و در محکومیت روز نکبة و به ویژه تصمیم انتقال سفارت واشنگتن به قدس برگزار می‌کنند.

قرار است طبق تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا فردا همزمان با هفتادمین سالگرد تشکیل دولت اسرائیل(نکبة) انتقال سفارت واشنگتن از تل‌آویو به قدس صورت گیرد.

ترامپ در ششم دسامبر قدس را به عنوان "پایتخت اسرائیل" به رسمیت شناخت و تصمیم به انتقال سفارت کشورش به این مکان را گرفت.

بکر در ادامه افزود: این تظاهرات همزمان در پایتخت‌های ۴۶ کشور عربی و خارجی برگزار خواهد شد و به سمت مرزهای اردن و لبنان ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: این تظاهرات همزمان با راهپیمایی‌های بازگشت در نوار غزه، در مراکز تمامی شهرهای کرانه باختری به ویژه در قدس صورت خواهد گرفت.

راهپیمایی‌های بازگشت از سی‌ام مارس آغاز شده و هر جمعه هزاران فلسطینی در مکان‌های متعددی در نزدیکی دیوار مرزی میان نوار غزه و اراضی اشغالی تجمع می‌کنند و خواستار بازگشت آوارگان فلسطینی‌ به روستاها و شهرهایشان هستند.

قرار است که این راهپیمایی‌ها روز دوشنبه و سه شنبه در روز هفتادمین سالگرد روز نکبة فلسطینیان نیز برگزار شود.

ارتش رژیم صهیونیستی در تلاش است که این گونه فعالیت‌های مسالمت آمیز را با تمام قدرت سرکوب کند؛ به طوری که تاکنون ۵۱ فلسطینی را در جریان تظاهرات هفتگی "حق بازگشت" به شهادت رسانده که از میان آن‌ها شش کودک کشته شدند و هزاران تن نیز زخمی شده‌اند.

در همین راستا، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تعداد نیروهایش را در نوار غزه و کرانه باختری منظور رویارویی با هرگونه تظاهرات احتمالی فلسطینیان در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس افزایش می‌دهد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها