کد خبر 13716

ایرانیان ساکن آلمان علیه بدعهدی های آمریکا تظاهرات کردند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، ایرانیان مقیم آلمان در پاسخ به عهدشکنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و عدم پایبندی وی به برجام، تظاهرات کردند.

این تظاهرات در برلین و در نزدیکی سفارت آمریکا برگزار شد.
تظاهرات ایرانیان ساکن آلمان همزمان با راهپیمایی ضداستکباری ملت ایران علیه بدعهدی های آمریکا برگزار شد.
 تظاهرات باشکوه ضد آمریکایی بعد از اقامه نماز سیاسی، عبادی در تمامی مراکز استان ها، شهرستان ها و بخش های مختلف میهن اسلامی و در پاسخ به سخنان گستاخانه و سخیف ترامپ برگزار شد.
راهپیمایان ضمن ابراز انزجار از سیاست های منطقه ای استکبار جهانی و آتش افروزی ایادی غرب در کشورهای مسلمان، بر حفظ وحدت و یکپارچکی و هوشیاری آحاد مردم و مسئولان در قبال توطئه های دشمنان تاکید کردند.
در پایان این راهپیمایی ها، قطعنامه ای در محکومیت خروج آمریکا از برجام قرائت شد و بر ضرورت حفظ عزت و سربلندی ملت ایران تاکید شد.
در بخشی از قطعنامه آمده است: ما تظاهرات کنندگان با شناخت کامل از اهداف شوم و سیاست‌های خصمانه شیطان بزرگ آمریکا که برای سیطره سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی خویش بر جهانِ زیرسلطه از هیچ جنایتی خودداری نمی‌نماید، کماکان آمریکای جهان‌خوار را دشمن شماره یک بشریت و تروریست بالذات دولتی دانسته و شدیداً آن را محکوم می‌کنیم.
ترامپ در سخنرانی روز سه شنبه خود، همزمان با اعلام خروج از برجام، اتهاماتی واهی به ایران اسلامی زد که این سخنان بارها توسط مقامات ایران اسلامی با پاسخ کوبنده ای مواجه شده بود.
وی همچنین اعلام کرد که از برجام خارج می شود. این اقدام وی با مخالفت و اعتراضات گسترده جهانی روبرو شد. سایر طرف های برجام اعلام کرده اند که به این توافق پایبند می مانند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها