کد خبر 13637

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با رد این مسئله که اسرائیل در آستانه جنگ با ایران است، تاکید کرد تل‌آویو هرکاری برای ممانعت از افزایش تنش‌ها و انتقام احتمالی ایران انجام می‌دهد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هشدار داد سامانه‌های پدافند موشکی ایران مستقر در سوریه می‌تواند باعث بسته شدن حریم هوایی فلسطین اشغالی شود.

لیبرمن شامگاه چهارشنبه طی نشست خبری تلویزیونی گفت تثبیت نظامی ایران در سوریه، به استقرار سامانه‌های پدافند موشکی پیشرفته در این کشور منجر می‌شود که در نهایت می‌تواند آسمان فلسطین اشغالی از شمال تا جنوب را به روی پروازهای نظامی و مسافری ببندد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» وی با رد این مسئله که اسرائیل در آستانه جنگ با ایران است، تاکید کرد تل‌آویو هرکاری برای ممانعت از افزایش تنش‌ها و انتقام احتمالی ایران انجام می‌دهد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی توضیح داد: «تصور کنید اسرائیل بخواهد یک سامانه در نزدیکی مرز ایران مستقر کند، آنها چه واکنشی نشان خواهند داد؟ جامعه جهانی چه واکنشی نشان خواهد داد؟ (اما) گمان نمی‌کنم که ما در آستانه جنگ باشیم ولی برای هر اتفاقی آماده هستیم».

لیبرمن با ادعای اینکه ایران تلاش می‌کند جبهه سومی در بلندی‌های جولان علیه اسرائیل ایجاد کند، افزود: «اگر کسی بخواهد به سمت ما راکت شلیک کند، ما نیز مانع آن خواهیم شد...این پیام را به کسانی لازم است می‌دهم، ارزش ندارد که راکت‌هایتان را به سمت اسرائیل شلیک کنید».

 

یک روز بعد از این اظهارات (بامداد پنجشنبه 20 اردیبهشت) جنگنده‌ها و توپخانه‌های رژیم صهیونیستی در واکنش به حملات خمپاره‌ای ادعایی به بلندی‌های جولان اشغالی، تجاوز هوایی گسترده‌ای را به خاک سوریه شروع کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است این خمپاره‌ها از سوی نیروهای حامی ایران شلیک شده و در پاسخ به آن، پایگاه‌هایی که مدعی حضور ایران در آن بودند را هدف قرار دادند. (جزئیات بیشتر)

شبکه المیادین به نقل از منابع نظامی سوری گزارش داد این پدافند هوایی سوریه بوده که به سمت جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شلیک و سه فروند از آنها را ساقط کرده است.

المیادین به نقل از منابع میدانی می‌گوید که «پدافند هوایی سوریه، موفق شده حدود هفتاد درصد موشک‌های اسرائیلی را رهگیری و منهدم کند». 

پیشتر وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که 28 جنگنده اسرائیلی در حملات امروز به نقاطی از سوریه که شامل اف-15 و اف-16 است، مشارکت داشته‌اند و مجموعا 60 موشک شلیک کرده‌اند.

وزارت دفاع روسیه نیز گفته است که پدافند هوایی سوریه، بیشتر از نصف موشک‌های شلیک شده را منهدم کرده است. این موشک‌ها به گفته وزارت دفاع روسیه، نقاطی که ایرانی‌ها در آن هستند و همچنین سامانه‌های پدافند هوایی و جنوب سوریه را هدف گرفته بود.


تصویری از عبور موشک‌های پدافند هوایی سوریه

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها