کد خبر 13614

بشار اسد با خنده دار خواندن ادعای غرب در خصوص استفاده وی از سلاح های شیمیایی گفت : سوریه با تروریستها می جنگد و تا زمانی که غیرقانونی در خاک سوریه هستند دشمن ما هستند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در گفت‌وگو با روزنامه "کاثیمرنی" یونان تاکید کرد، ادعاهای غرب در زمینه استفاده ارتش سوریه از سلاح‌ شیمیایی "نمایش خنده‌دار و نمایشی بسیار ابتدایی" است که فقط برای حمله به ارتش سوریه بعد از اینکه برگه‌ برنده‌های اصلی‌شان را در اثر شکست تروریسم در سوریه از دست دادند، اجرا می‌کنند. 

اسد تصریح کرد، سوریه با ترویست‌هایی می‌جنگد که همان ارتش نظام ترکیه، آمریکا و عربستان هستند.

وی افزود: اولا باید با تروریست‌ها بجنگی، دوما زمانی که بر مناطق بیشتری تسلط می‌یابی و در صورتیکه با هر متجاوز و یا هر ارتشی چه ترکیه، چه فرانسه یا هر ارتش دیگری روبه‌رو می‌شوی باید بدانی آنها دشمن هستند. بله تا زمانی که به صورت غیرقانونی داخل خاک سوریه شده‌اند دشمن ما هستند.

رئیس‌جمهوری سوریه ادامه داد، ستون‌های اصلی سیاست کشورش طی دوره جنگ مبارزه با تروریسم و پاسخگویی به طرح‌های سیاسی بوده که از سوی طرف‌های مختلف داخلی و خارجی ارائه شده و این ستون‌ها همچنین در پاسخ‌گویی به انجام مذاکره با تمامی طرف‌ها از جمله افراد مسلح و برقراری توافقنامه‌های آشتی ملی نمود پیدا می‌کند.

 

ارسال نظر

تازه ها