کد خبر 13405

سخنرانی ترامپ در مورد پذیرش برجام را از اینجا دنبال کنید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، از چندی پیش رسانه‌ها و بسیاری از سیاستمداران آمریکایی و جهانی و حتی تحلیل‌گران رسانه‌هایی مانند رویترز خبر خروج آمریکا از برجام را سر داده‌اند.

حتی مقاماتی از درون کاخ سفید نیز احتمال زیادی را برای خروج ترامپ از برجام در نظر گرفته‌اند و طبق گزارشاتی که به بیرون درز کرده است حتی مشاوران ترامپ نتوانسته‌اند او را به ماندن در برجام متقاعد کنند.

قوت گرفتن خروج ترامپ از برجام زمانی بود که نتانیاهو در یک شوی تلویزیونی ادعا کرده بود که هزاران صفحه سند دارد که ایران بعد از برجام فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه داده است و بر همین اساس دونالد ترامپ بلافاصله بعد از این سخنرانی نتانیاهو اعلام کرد که دیگر در برجام نمی‌ماند.

دیروز «رودی جولیانی» وکیل دونالد ترامپ در یک مراسم نمادین توافق هسته‌ای ایران را پاره کرد و این پیام را مخابره کرد که احتمال بسیار زیادی می‌رود که ترامپ نیز همین کار را خواهد کرد.

کاخ سفید بعد از سخنرانی نتانیاهو بیانیه‌ای صادر کرد که بر مبنای آن ضمن تأیید سخنان نتانیاهو گفته بود که ایران نیز بعد از برجام فعالیت‌های هسته‌ای خود را ادامه داده است اما بعد از چند دقیقه این بیانیه خود را اصلاح کرد و نوشت ایران در گذشته فعالیت‌های در راستای غنی سازی اورانیوم برای ساخت سلاح هسته‌ای داشته است. حال تمامی جهان امشب نظاره‌گر سخنرانی تاریخی ترامپ خواهند بود که آیا او در نهایت برجام را که حاصل مذاکراتی فشرده پر پیچ و خم و چندین ساله است می‌پذیرد و خواستار اصلاح آن می‌شود و یا از این توافق خارج خواهد شد و تحریم‌ها علیه ایران را از سر می‌گیرد.

اخبار مربوط به سخنرانی ترامپ در مورد برجام را از اینجا دنبال کنید ... 

 

ارسال نظر

تازه ها