کد خبر 13404

اعلام موضع ترامپ در مورد خروج از برجام را از اینجا دنبال کنید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تمامی پیش‌بینی‌ها و گمانه‌زنی رسانه‌ها و تحلیل‌گران و همچنین بسیاری از فاکتورها از جمله سخنان خود ترامپ و نیز جلوتر انداختن زمان اعلام موضع خود در باب برجام حاکی از این است که او از برجام خارج خواهد شد.

خروج احتمالی دونالد ترامپ از برجام در حالی رخ خواهد داد که در چند ماه اخیر رایزنی‌های گسترده‌ای حول آن صورت گرفته و حتی رؤسای جمهور برخی کشورها از جمله آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون در این باب با ترامپ مذاکرات فشرده و جدی داشته‌اند تا بتوانند او را متقاعد کنند که در برجام بماند.

روزنامه الحیات گفته بود که که دونالد ترامپ به خاطر ارادتی که به امانوئل ماکرون دارد در برجام خواهد ماند اما از او خواهد خواست که حول یک برجام گسترده‌تر که فعالیت‌های موشکی ایران را محدود کند تلاش کند.

جان کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا و مذاکره کننده ارشد آمریکا در انعقاد توافق هسته‌ای ایران اخیرا تلاش‌هایی را برای حفظ برجام انجام داده بود و با سران کشورهای اروپایی از جمله ماکرون و فدریکا موگرینی حول برجام مذاکره کرده بود. او حتی اخیرا چندین بار تماس تلفنی با رئیس مجلس نمایندگان پل رایان داشته است تا بتواند از خروج آمریکا از برجام جلوگیری کند.

دونالد ترامپ اعتراض خود را نسبت به مذاکرات پنهانی محمد جواد ظریف و جان کری اعلام کرد و بسیاری عقیده دارند که دلیل اصلی جلو انداختن زمان اعلام موضع خود در مورد توافق هسته‌ای ایران همین مذاکرات پنهانی جواد ظریف و جان کری است تا بتواند از لابی او جلوگیری به عمل آورد.  

اما آیا تمامی این تلاش‌ها بی نتیجه خواهد ماند؟ باید دید که موضع ترامپ امشب در مورد برجام چیست! آیا تحریم‌ها باز می‌گردند؟

اخبار مربوط به اعلام موضع ترامپ در ساعت 10:30 دقیقه شب را از اینجا دنبال کنید  ..

 

ارسال نظر

تازه ها