کد خبر 13392

در دیدار با نیکلاس مادورو

محمود عباس در دیدار با نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا ضمن تشکر از او به خاطر حمایت از پرونده فلسطین، از کشورهای آمریکای لاتین خواست سفارتشان را به قدس منتقل نکنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از النشره، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین طی دیدار با نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا خاطرنشان کرد: ما امیدواریم که کشورهای آمریکای لاتین سفارت خود را به قدس انتقال ندهند، چرا که این اقدام با قوانین بین‌المللی در تضاد است.

محمود عباس از مادورو به خاطر حمایت از پرونده فلسطین از طریق مخالفت با تصمیم واشنگتن مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت این کشور به این مکان تشکر و قدردانی کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تصریح کرد: فلسطینیان خواستار مذاکرات جدی با رژیم صهیونیستی هستند که در نهایت منجر به تشکیل کشور فلسطین شود.

وی در ادامه افزود: ما به مذاکرات جدی با تکیه بر قوانین بین‌المللی تمایل داریم که در نهایت منجر به پذیرش فلسطین به عنوان یک عضو سازمان ملل شود.

در همین راستا، رئیس جمهور ونزوئلا با تصمیمات ضد فلسطینی آمریکا مخالفت کرد و گفت: این تصمیم غیرقانونی مسئولیت‌های سازمان ملل را زیر سوال می‌برد و امیدواریم که دیر یا زود بر اساس قوانین بین المللی و طبق مسئولیت‌های سازمان ملل مذاکرات از سر گرفته شود تا فلسطین بتواند سرزمین خود را بازپس گیرد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها