کد خبر 11497

در گفتگو با اسپوتنیک

نمایندگان احزاب کُرد سوریه با بیان اینکه چنین حملاتی به تشدید بحران سوریه می انجام ،اعلام کردند با اقدام نظامی علیه سوریه توسط هر کشور و یا گروهی که باشد به شدت مخالفت می کنند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، نمایندگان احزاب کُرد سوریه در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک، حمله موشکی سحرگاه روز شنبه توسط آمریکا، انگلیس و فرانسه به این کشور را محکوم کردند.

نمایندگان این احزاب اعلام کردند با استفاده از اقدام نظامی علیه سوریه توسط هر کشور و یا گروهی که باشد به شدت مخالفت می کنند.

رئیس حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در گفتگو با این خبرگزاری اظهار کرد چنین حملاتی به تشدید بحران سوریه می انجامد. وی افزود دلیل حمله سه کشور غربی به سوریه، حمله شیمیایی (ادعایی) به شهر دوما و یا اجرای عدالت نبود، بلکه تنها انگیزه سیاسی داشت. رئیس حزب اتحاد دموکراتیک سوریه افزود آنها می خواستند با این حمله حضورشان را در منطقه خاورمیانه به روسیه نشان دهند.

همچنین، یکی دیگر از این نمایندگان احزاب کُرد در گفتگو با اسپوتینک خاطرنشان کرد بحران دیپلماتیک میان روسیه و کشورهای اروپایی نیز در تصمیم‌گیری سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه برای انجام این حمله نقش داشت. 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها