کد خبر 11469

وزارت حمل و نقل و ارتباطات اقلیم کردستان

وزارت حمل و نقل و ارتباطات اقلیم کردستان اعلام کرد هفته آینده پروزاهای اربیل به مقصد تهران از سر گرفته خواهد شد و سرکنسول ایران در اربیل گفت که هفته ای دو پرواز میان تهران و اربیل انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «امید صالح» سخنگوی وزارت حمل و نقل و ارتباطات در دولت منطقه کردستان عراق اعلام کرد که قرار است از هفته آینده، پروازها میان اربیل و تهران از سرگرفته شود و برخی کشورهای دیگر نیز برای اقدامی مشابه تهران، اعلام آمادگی کرده‌اند.

به نوشته پایگاه خبری «باسنیوز»، وی در جمع خبرنگاران اظهار داشت که برخی کشورها قصد دارند پروازها به فرودگاه‌های منطقه کردستان را از سر گیرند و هفته آینده، شاهد ازسرگیری پروازها میان فرودگاه‌های اربیل و تهران خواهیم بود.

«مرتضی حیدری» سرکنسول ایران در اربیل نیز توضیح داد که هفته‌ای دو پرواز میان تهران و اربیل برقرار خواهد بود و آنها تلاش خواهند کرد که بر میزان این سفرهای هوایی که از 27 آوریل جاری از سرگرفته خواهد شد، بیافزایند.

در پی برگزاری همه‌پرسی جدایی منطقه کردستان عراق در 25 سپتامبر سال گذشته، بغداد مجموعه تصمیماتی تنبیهی علیه اربیل اتخاذ کرد که تعلیق پروازها در فرودگاه‌های بین‌المللی اربیل و سلیمانیه از جمله آنها بود اما پس از توقف چندماهه پروازها در این فرودگاه‌ها و پس از رایزنی‌های مستمر هیأتهای مذاکره کننده منطقه کردستان و دولت مرکزی عراق، این پرونده حل و فصل شد و «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق در 13 مارس گذشته، ممنوعیت پروازهای بین‌المللی دو فرودگاه اربیل و سلیمانیه را لغو کرد و  تاکنون کشورهای امارات، اردن، مصر و ترکیه پروازهای خود به منطقه کردستان را از سر گرفته‌اند.

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها