کد خبر 11400

ضمن تکرارادعاها علیه برنامه موشکی ایران

وزیر خارجه فرانسه گفت: برجام باید به عنوان تضمینی علیه دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای حفظ شود و در نتیجه تضمینی برای مقابله با خطر تکثیر در منطقه باشد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه با نشریه فرانسوی «ژورنال دودیمانش» ضمن تکرار اظهارات خود درباره  برنامه موشکی ایران بر ادامه گفتگوها با آمریکا برای حفظ برجامتاکید کرد.

ژان ایو لودریان، در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره نزدیک شدن به ضرب الاجل رئیس جمهور آمریکا در موضوع برجام گفت: فرانسه بر این باور است که توافق وین یک دستاورد عمده در مبارزه با تکثیر هسته‌ای است.

 او در ادامه ادعا کرد این توافق باید به عنوان تضمینی علیه دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای حفظ شود و در نتیجه تضمینی برای مقابله با خطر تکثیر در منطقه باشد.  

لودریان افزود: هر ساز و کاری در سطح بین المللی که بتواند منع تکثیر شیمیایی و هسته‌ای را تضمین کند، باید با هوشیاری بالا از آن مراقبت شود. به همین دلیل است که ما به گفتگویمان با آمریکا برای متقاعد کردن این کشور ادامه می‌دهیم.  

او همچنین ادعا کرد این مانع از آن نمی‌شود که در زمینه منع ایران از ادامه فعالیت‌های بالستیک و فعالیت‌های تهاجمی در قبال همسایگان مصمم نباشیم و به این روند ادامه ندهیم.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها