کد خبر 11335

بعد از اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه آمریکا را قانع کردیم که در سوریه باقی بماند، کاخ سفید به این سخنان ماکرون واکنش نشان داد و گفت ترامپ هنوز خواهان خروج نیروهای آمریکایی از سوریه است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کاخ سفید به اظهارات ماکرون واکنش نشان داد: ترامپ هنوز خواستار بازگشت هر چه سریع‌تر نیروهای آمریکایی از سوریه است.

این واکنش کاخ سفید در حالی صورت می‌گیرد که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در اظهاراتی گفته بود که توانستیم دونالد ترامپ را قانع کنیم که همچنان در سوریه بماند. 

چندی پیش دونالد ترامپ در سخنانی غیرمنتظره و بر خلاف میل پنتاگون و حتی بدون مشورت از آنان در سخنرانی خود در اوهایو گفته بود که نیروهای امریکایی را از سوریه بیرون می‌کنیم و به کشور باز می‌گردانیم. او همچنین در این سخنرانی گفت که امریکا تا کنون هفت تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کرده است اما نتوانسته حتی نفت کشورها را به دست بیاورد. 

بعد از حمله دونالد ترامپ به همراه انگلیس و فرانسه بسیاری بر این عقیده بودند که آمریکا از تصمیم خود مبنی بر خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه منصرف شده است. 

 

ارسال نظر

تازه ها