کد خبر 11243

وزیر دفاع انگلیس

وزیر دفاع انگلیس گفت: راه حل بحران هفت ساله سوریه را سیاسی دانست و اعلام کرد این اقدام متحدانه به معنای مداخله در جنگ داخلی و تلاش برای تغییر رژیم یا برهم زدن برنامه استراتژیک روسیه در این کشور نبوده است. این در حالیست که پوتین رئیس جمهور روسیه این حملات را ناقض هنجارها و قوانین بین المللی دانست.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد: این اقدام متحدانه محدود و متناسب بود. این اقدام به معنای مداخله در جنگ داخلی، تلاش برای تغییر رژیم و یا برهم زدن برنامه های استراتژیک روسیه در این کشور جنگ زده نبوده است.

وی در ادامه تاکید کرد: راه حل سیاسی تنها راه برای حل بحران هفت ساله سوریه که به بهای جان هزاران نفر ادامه یافته، است. انگلیس در کنار آمریکا برای حل این بحران تلاش می‌کند. ما تلاش‌های خود را برای ایجاد یک راه حل صلح آمیز ادامه خواهیم داد  و از کرملین می خواهیم که عضوی از طرف‌هایی باشد که به دنبال راه حل هستند نه اینکه خود به مشکل تبدیل شود.

این اظهارات در حالی مطرح شد که روز جمعه آمریکا، فرانسه و انگلیس دست به حملات موشکی علیه اهدافی در سوریه به بهانه پاسخ به حمله‌ شیمیایی در دومای سوریه زدند.

کشورهای غربی دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در دوما متهم کردند اما رهبران سوریه هر گونه دست داشتن خود در این حمله شیمیایی را رد کرده‌اند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ موشک در حملات بامداد شنبه علیه سوریه شلیک شد که اکثریت آنها از سوی سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ساقط گردید.

ولادیمیر پوتین این حملات موشکی را ناقض هنجارها و قوانین بین المللی دانست.

منبع : خبرگزاری ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها