کد خبر 11140

مدیر سازمان سیا گفت: من نسبت به نشست ترامپ و کیم جونگ اون و دستیابی به یک نتیجه دیپلماتیک با کره شمالی خوش بین هستم

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مایک پمپئو مدیر سازمان سیا و فرد معرفی شده از سوی ترامپ برای احراز سمت وزیر خارجه آمریکا در سخنانی تاکید کرد: کره شمالی تا زمانی که اقدامات برگشت ناپذیر برای تسلیم تسلیحات هسته ای اش را انجام نداده، نباید از مذاکره با آمریکا انتظار پاداشی را داشته باشد.

وی در نشست استماع سنا برای بررسی صلاحیتش به عنوان وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به این سئوال که آیا تصور می کند کره شمالی با کنار گذاشتن برنامه تسلیحات هسته ای موافقت می کند، گفت: تجزیه و تحلیل تاریخی امیدوار کننده نیست. در مذاکرات قبلی، آمریکا و جامعه جهانی خیلی سریع تحریم ها را کاهش داده اند.

پمپئو گفت: این خواست رئیس جمهور و دولت آمریکا است که این بار دیگر چنین اقدامی انجام نشود تا مطمئن شوند پیش از دادن هر گونه پاداشی، می توانیم به نتیجه دائمی دست پیدا کنیم، نتیجه ای غیرقابل برگشت و امیدواریم به این هدف دست پیدا کنیم.

مدیر سازمان سیا افزود: من نسبت به نشست ترامپ و کیم جونگ اون و دستیابی به یک نتیجه دیپلماتیک با کره شمالی خوش بین هستم ولی کسی نباید این توهم را داشته باشد که می توان در این نشست به چنین نتیجه و توافقی دست یافت.

ترامپ آمادگی خود را برای دیدار با رهبر کره شمالی در ماه می یا اوایل ژوئن اعلام کرده است.

وی در ادامه این نگرانی ها را رد کرد که اقدامات دولت ترامپ برای اصلاح توافق هسته ای با ایران می تواند دستیابی به توافق با کره شمالی را سخت تر کند.

پمپئو گفت: رهبر کره شمالی به دنبال منافع خودش است نه به دنبال توافقنامه های تاریخی دیگر.

وی اظهار داشت: من به دنبال تغییر نظام سیاسی کره شمالی نبوده ام و هرگز برای این هدف اقدامی انجام نمی دهم.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها