کد خبر 11127

دیپلمات‌های فرانسه، آلمان و بریتانیا به همراه برایان هوک پیشنهادات خود را در مورد برجام به بحث گذاشتند و هر کدام از این دیپلمات ها ارزیابی‌ها خود را از این جلسه داشتند. بعضی از آنها خوشبین بودند و بعضی نه.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دیپلمات‌های فرانسه، آلمان و بریتانیا چهارشنبه گذشته با براین هووک‌،‌ مدیر بخش برنامه‌ریزی سیاست‌های وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن مکمل‌های مورد نظر آمریکا درباره برجام را به بحث گذاشته‌اند. سه سند هم آماده شده.اما همچنان معلوم نیست که رئیس جمهور آمریکا توافق هسته‌ای با ایران را تأیید کند. یک دیپلمات اروپایی که در این جلسه حضور داشته، اظهار خوشبینی کرده است. دیگری که چندان خوشبین نبوده، می‌گوید در فضایی آکنده از بی‌اعتمادی همه چیز در نهایت به یک نفر بستگی دارد.

یک دیپلمات اروپایی که نام او افشا نشده، شامگاه گذشته درباره جلسه مشترک با براین هووک درباره مکمل‌های برجام گفته است:

«وقتی جلسه را ترک کردیم احساس کردیم پیشرفت خوبی در رفع نگرانی‌های دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به دست آورده‌ایم و توافق نزدیک شده‌ایم.»

یک دیپلمات دیگر اروپایی که او هم در جلسه با براین هووک شرکت داشته، به خبرگزاری رویترز گفته است:

«حتی اگر دیپلمات‌های فرانسوی، بریتانیایی و آلمانی با هم به توافق برسند، معلوم نیست که رئیس جمهور آمریکا پیشنهادهای سه قدرت اروپایی [برای مکمل‌های برجام] را قبول کند.»

این دیپلمات اروپایی گفته اعتماد آمریکا به ایران کاملاً از بین رفته است:

«من زیاد خوشبین نیستم. در پایان یک نفر تصمیم می‌گیرد.»

این دیپلمات اروپایی همچنین خبر داده که سه سند هم در زمینه مکمل‌های برجام آماده شده. به گفته او تصمیم رئیس جمهور آمریکا درباره برجام صرفاً به این بستگی دارد که آیا برنامه هسته‌ای ایران به راستی غیر نظامی است؟ 

 

ارسال نظر

تازه ها