کد خبر 11105

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد در حال بررسی اطلاعات هستیم و هنوز هیچ زمان مشخصی برای حمله به سوریه مشخص نشده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد،سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت: ما به ارزیابی اطلاعاتی ادامه می‌دهیم و در حال رایزنی با شرکا و هم‌پیمانان خود هستیم.

وی افزود، ترامپ طی ساعات آتی با امانوئل ماکرون، رییس‌جمهوری فرانسه و ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس در خصوص اقدامات محتمل رایزنی خواهد کرد.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند، مقامات واشنگتن، لندن و پاریس درباره حمله نظامی به سوریه طی روزهای آتی، گفت‌وگوهای مفصلی دارند.

دولت انگلیس به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، نخست‌وزیر و مقام‌های ارشد انگلیس روی این موضوع اتفاق نظر دارند که اقدام در سوریه برای کاستن از بحران انسانی در این کشور امری مورد نیاز است. کابینه انگلیس موافقت کرد که نخست‌وزیر این کشور به همکاری با آمریکا و فرانسه به عنوان کشورهای هم‌پیمان برای هماهنگی درباره واکنشی  بین‌المللی در قبال سوریه ادامه دهد.

رییس‌جمهوری فرانسه هم با اعلام این که پاریس اسنادی از انجام حمله شیمیایی توسط دولت دمشق در منطقه دوما در دست دارد، گفت: در مورد حمله به سوریه وقتی که تمامی اطلاعات لازم در مورد این حمله شیمیایی به دست ما برسد، تصمیم گیری خواهیم کرد.

رییس‌جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه گفت، در خصوص نحوه واکنش به حملات شیمیایی سوریه به زودی تصمیم‌گیری خواهد کرد. ترامپ خاطرنشان کرد: ما کلیت اوضاع را به طور جدی و از نزدیک رصد می‌کنیم. خواهیم دید که چه اتفاقی می‌افتد. بسیار بد است که جهان ما را در شرایطی این‌چنینی قرار می‌دهد.

پیش از این رییس‌جمهوری آمریکا در پیام توئیتری نوشته بود: هرگز نگفتم چه زمانی حمله به سوریه رخ خواهد داد.

اظهارنظرهای اخیر رییس‌جمهوری آمریکا مشخص می‌کند که به رغم موضع‌گیری قبلی وی در خصوص حملات موشکی به سوریه، هنوز درباره واکنش واشنگتن در قبال حملات شمیایی اخیر تصمیمی اتخاذ نشده است.

 

منبع:ایسنا

 

 

ارسال نظر

تازه ها