کد خبر 99995

شرکت بورس تهران اعلام کرد

با اعلام شرکت بورس تهران عملیات بازارگردانی دو شرکت بورسی شرکت‌های کارتن ایران و های‌وب با دامنه مظنه 3 درصدی از امروز اغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت‌های کارتن ایران و های‌وب با دامنه مظنه 3 درصدی، حداقل حجم سفارش انباشته و معاملات روزانه خبر داد.

شایان ذکر است در حالی از 10 مهرماه امسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا 15 ماه جاری شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها