کد خبر 99876

امروز رقم خورد

ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس در حالی به آستانه 24 هزار میلیارد تومان رسید که شاخص کل با افزایش بیش از 21 هزار واحد به 1 میلیون و 527 هزار واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات بازار امروز با افزایش تقاضا در اکثر نمادهای شاخص‌ساز آغاز شد و رفته رفته بر قدرت شاخص افزوده شد به طوری که در دقایق ابتدایی شاخص رشد بیش از 28 هزار واحدی را ثبت کرد. اما در نیمه دوم بازار عرضه‌ها در بازار افزایش یافتند و در نهایت شاخص کل بورس با افزایش بیش از 21 هزار واحدی در نقطه‌ی 1 میلیون و 527 هزار واحدی قرار گرفت. ارزش معاملات امروز بازار به روال روزهای قبل بسیار چشمگیر بود به طوری که با جابجایی نزدیک به 20 میلیارد سهم به نزدیک 24 هزار میلیارد تومان رسید.

در میان صنایع گروه خودرو با اختلاف بسیار زیاد بیشترین حجم و ارزش معاملات را از آن خود کرد. در این گروه 4 میلیارد و 650 میلیون سهم به ارزش 2560 میلیارد تومان جابجا شد. گروه بانکی با نزدیک 3 میلیارد سهم بعد از خودرو بیشترین حجم معاملات را تجربه کرد و گروه فلزات اساسی نیز با بیش از 1 میلیارد سهم در رده سوم گروه پرحجم بازار قرار گرفت. گروه فلزات اساسی با نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان بعد از خودرو بیشترین ارزش معاملات ر ا ثبت کرد و گروه بانکی نیز با بیش از 1300 میلیارد تومان در جایگاه سوم ایستاد.

بازار بورس امروز شاهد 2 میلیون و 219 هزار معامله بود که در این معاملات 15 میلیارد و 718 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار بورس از 16600 میلیارد تومان گذشت. نمادهای فولاد، فملی، تاپیکو و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند.

در بازار فرابورس نیز 1 میلیون و 29 هزار معامله انجام شد و در این معاملات نزدیک به 4 میلیارد سهم به ارزش 7100 میلیارد تومان جابجا شد. میدکو، آریا، زاگرس و بپاس بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای مارون و بپیوند بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند. شاخص فرابورس امروز با 332 واحد افزایش به کار خود در بازار امروز پایان داد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها