کد خبر 99832

آمارهای معاملاتی تا پایان هفته سوم آذرماه

بررسی آمار ورود نقدینگی حقیقی و حقوقی‌های بازار نشان می‌دهد، برآیند میانگین ورود نقدینگی حقوقی‌ها در صنعت بانکداری و نمادهای گروه بانک بیش از سایرین بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در پایان هفته سوم آذرماه به بررسی ورود نقدینگی فعالان حقیقی و حقوقی بازار پرداخته‌ایم که ریزمعاملات بررسی شده به تفکیک بازارهای بورس، فرابورس و پایه را در ادامه مشاهده می‌کنید.

عملکرد حقیقی‌ها در بازار بورس

در پایان سوم هفته آذرماه برآیند ورود و خروج نقدینگی حقیقی‌ها به بازار نشان می‌دهد محصولات شیمیایی با عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی در چهارشنبه گذشته، بیشترین میزان ورود نقدینگی حقیقی‌ها را به خود اختصاص داده است. فرآورده‌های نفتی، خودرو و قطعات، محصولات دارویی و گروه بیمه در رتبه‌های بعدی ورود نقدینگی حقیقی‌های بازار قرار می‌گیرند.

1

باتوجه به عرض اولیه پتروشیمی بوعلی در آخرین روز هفته گذشته، بیشترین ورود نقدینگی حقیقی برای خرید این شرکت استفاده شده است و پس از آن  «شپنا»، «خبهمن»، «برکت» و «های وب» نمادهایی بودند که با ورود بیشترین حجم نقدینگی افراد حقیقی در بازار تا پایان هفته سوم آذرماه رو به رو بوده‌اند.

2

عملکرد حقوقی‌ها در بازار بورس

از ابتدای آذرماه تا تاریخ 19‌ام ، گروه بانک مورد توجه ویژه حقوقی‌های بازار بورس بوده است و نمادهای بانک پاسارگارد و تجارت نیز در صدر بیشترین نقدینگی ورودی حقوقی‌ها قرار گرفته است.

3

4

عملکرد حقیقی‌ها در بازار فرابورس

گروه کشاورزی و دامپروی از جمله صنایع مورد توجه بازار برای حقیقی‌‌ها در روزهای گذشته از آذرماه بوده است. از آنجایی که بیشترین تعداد شرکت‌های این گروه در بازار فرابورس فعال‌اند، بیشترین ورود نقدینگی حقیقی‌ها برای خرید شرکت‌های گروه کشاورزی و دامپروی رقم خورده است. پس از آن صنایع بیمه، سرمایه‌گذاری، حمل و نقل و محصولات غذایی پذیرای نقدینگی حقیقی‌ها بوده‌اند.

11

عرضه اولیه «وکبهمن» در هفته گذشته سبب شده تا این نماد جایگاه بیشترین ورود نقدینگی حقیقی‌ها در بازار فرابورس را به خود اختصاص دهد. پس از آن «حسینا»، «بپیوند»، «شبصیر» و «زدشت» بیشترین جاذبه خرید برای افراد حقیقی را داشته‌اند.

12

عملکرد حقوقی‌ها در بازار فرابورس

نمادهای گروه بانکی که در بازار فرابورس فعال هستند ، هم‌چون بورسی‌ها، بیشترین جاذب نقدینگی حقوقی‌ها بوده‌اند. فلزات اساسی، عرضه برق و گاز، محصولات شیمیایی و هتل و رستوران (سمگا و گکوثر) حقوقی‌های فعالی داشتند و بیشترین حمایت از سمت بزرگان حقوقی را داشته‌اند.

13

حقوقی‌ نمادهای «آریا»، «دماوند» ، «سمگا»، «بپاس» و «وسپهر» بیشترین ورود پول را از ابتدای آذرماه تا پایان هفته سوم داشته‌اند.

14

عملکرد حقیقی و حقوقی در بازار پایه

واما فعالیت حقیقی و حقوقی در شرکت‌های پرریسک بازار پایه نشان از آن دارد که بیشترین جذب نقدینگی حقوقی در این بازار هم یک نماد بانکی اختصاص داشته و «وآیند» بیشترین جذب پول حقوقی‌ها را به خود اختصاص داده است.

33

بانک «سامان» هم مورد توجه حقیقی‌ها قرار گرفته و توانسته صدرنشین بیشترین ورود نقدینگی حقیقی‌های بازار باشد.

22

 

ارسال نظر

تازه ها