کد خبر 99645

امروز رقم خورد

ارزش معاملات بازار امروز از مرز 27 هزار میلیارد تومان عبور کرد و شاخص کل بورس در نهایت با افت 10 هزار واحدی به 1 میلیون و 512 هزار واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات امروز بازار بسیار پرحجم‌تر از روزهای قبل دنبال شد به طوری که ارزش معاملات بازار امروز از مرز 27 هزار میلیارد تومان نیز عبور کرد. شاخص کل بازار بورس بعد از رفت و برگشت مکرر در محدوده‌های منفی و مثبت در نهایت با افت نزدیک به 10 هزار واحدی در نقطه‌ی 1 میلیون و 512 هزار واحدی قرار گرفت. نکته معاملات امروز قرار گرفتن سهام شرکت صنایع ملی مس ایران (فملی) تا آستانه بازگشایی بود اما به دلیل نامعلومی مچینگ قیمتی این نماد حذف شد.

در میان صنایع بازار گروه خودرو بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد. در نمادهای خودرویی امروز نزدیک به 8 میلیارد و 600 میلیون سهم معامله شد و ارزش این معاملات بیش از 4100 میلیارد تومان بود. در گروه بانکی که دومین گروه پرحجم و پرارزش بازار امروز بود بیش از 7 میلیارد سهم جابجا شد که ارزش این جابجایی بیش از 3200 میلیارد تومان بود و در نهایت گروه فراورده‌های نفتی با جابجایی 600 میلیون سهم به ارزش 1300 میلیارد تومان سومین گروه بازار بودند.

در بازار بورس امروز 2 میلیون و 566 هزار معامله انجام شد که در این معاملات 22 میلیارد و 627 میلیون سهم جابجا شد. ارزش این جابجایی بیش از 20 هزار میلیارد تومان بود. نمادهای تاپیکو، فولاد، کگل و کچاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشتند.

بازار فرابورس نیز امروز شاهد 1 میلیون و 232 هزار معامله بود که در این معاملات نزدیک 3 میلیارد و 891 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز فرابورس نزدیک به 7 هزار میلیارد تومان بود. نمادهای مارون و کگهر بیشترین تاثیر مثبت و آریا، زاگرس و ذوب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها