کد خبر 99450

در گفتگوی زنده تلویزیونی

رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگوی زنده خود در شب گذشته بخشی از صحبت های خود را به بازار سرمایه اختصاص داد و در سخنانش ضمن بیان اینکه لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه ازمحل سود سهام بدون حق تقدم در دستور کار مجلس قرار گرفت در ادامه گفت اینکه در بورس با کسانی که درست کار خود را انجام نمی‌دهند برخورد قضایی صورت گیرد، مخالف هستم و بورس هم باید به وظایف نظارتی خود بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی در گفتگوی زنده خود بهبازار سرمایه پرداخت و گفت: ما لایحه دو فوریتی را دقیقا برای افزایش سرمایه از محل سود سهام بدون حق تقدم در دستور قرار داده‌ایم، البته اینکه در بورس با کسانی که درست کار خود را انجام نمی‌دهند برخورد قضایی صورت گیرد، مخالف هستم و بورس هم باید به وظایف نظارتی خود بپردازد. رئیس سازمان بورس در جلسات متعدد در مجلس حضور پیدا کرده، ما قانون داریم و به تناسب متخلفین باید جریمه شوند یا محدودیتی برای آنها ایجاد شود.

وی همچنین در ادامه گفت ما در ۶ ماه گذشته به طور دقیق در این حوزه نظارت میدانی داشتیم و با دستگاه‌های اجرایی  و وزرا، هم خودم و هم کمیسیون‌ها و سایر نمایندگان جلساتی را برگزار کردیم، بسیاری از نمایندگان سابقه فعالیت‌های اجرایی از جمله استانداری‌ها، معاون وزرا و مدیریت شرکت‌های بزرگ را دارند از این رو با شناخت دقیق خلاء‌های موجود را به دستورالعمل و قانون تبدیل خواهند کرد.

قالیباف ابراز داشت کمیسیون‌ها نیز نظارت میدانی داشتند، نواب و بنده به بررسی ابعاد این حوزه پرداختیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این گفتگو همچنین بیان داشت با برگزاری جلسات با شرکت های حقوقی بورس به بحث و تبادل نظر پرداختیم، همچنین به منظور اطلاع از نظر سهامداران حقیقی با جمعیتی بالغ بر یکصد نفر از آنها و کارگزاران بورسی جلسه برگزار کرده و نظرات آنها را اخذ کردیم، چرا که برای هر تصمیمی باید نظرات آنها را می گرفتیم.

اگر به موضوع بورس ورود کردیم، در ابتدا نظارت انجام گرفت و مشکلات احصا شد و خواسته مسئولان بورسی مبنی بر اینکه این مشکلات می‌تواند با قانون رفع شود، در دستور کار قرار گرفت.

 

ارسال نظر

تازه ها