کد خبر 99386

در معاملات امروز رقم خورد

ارزش معاملات بازار امروز پس از مدت‌ها دوباره به بالای 30 هزار میلیارد تومان رسید که نشان‌دهنده ورود مجدد پول‌های پارک‌شده به بازار بورس با وجود رکود در سایر بازارها بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات بازار امروز با نوسانات زیادی همراه بود به طوری که شاخص کل ابتدا از محدوده قرمز وارد دامنه مثبت شد و سپس در دقایق پایانی با افزایش عرضه در برخی از نمادها مانند وبملت و شتران به محدوده قرمز غلتید. شاخص کل امروز در نهایت 2600 واحد افت کرد و به 1 میلیون و 470 هزار واحد رسید. نکته مهم معاملات امروز ارزش معاملات بود که با توجه به معاملات پویای امروز از مرز 31 هزار میلیارد تومان عبور کرد.

گروه بانکی امروز بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داد و در مجموع در نمادهای بانکی 4 میلیارد و 503 میلیون سهم جابجا شد. گروه خودرو بعد از بانک بیشترین حجم معاملات را با جابجایی 3 میلیارد و 915 میلیون سهم به خود اختصاص داد. پس از این دو فرآورده‌های نفتی با 628 میلیون و 470 هزار سهم سومین گروه پرحجم معاملات امروز بودند. اما به لحاظ ارزش معاملات گروه خودرو با بیش از 2300 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را داشت و پس از آن بانک‌ها با بیش از 2000 میلیارد تومان رده دوم را به خود اختصاص دادند. همچنین گروه فرآورده‌های نفتی با بیش از 1200 میلیارد تومان سومین گروه پرارزش معاملات امروز بازار بودند.

در بازار بورس امروز بیش از 2 میلیون و 300 هزار معامله صورت گرفت و در این معاملات 14 میلیارد و 584 میلیون سهم به ارزش 15800 میلیارد تومان جابجا شد. تاپیکو، اخابر و وپارس بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای وبملت، کگل و شپنا نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

در بازار فرابورس نیز بیش از 1 میلیون معامله انجام شد و در مجموع 3 میلیارد و 875 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز فرابورس که با افزایش 96 واحدی به کار خود پایان داد بیش از 15400 میلیارد تومان بود. نمادهای غصینو، ذوب، وسپهر و دی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها