کد خبر 99269

توسط سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس مهمترین موارد طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود گفت: گزارش نظارتی مشروحی درباره وضعیت صنعت استخراج رمزارزها و مبادلات داخلی آن در ابتدای جلسه قرائت و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه کمیسیون پیرو گزارش‌های نظارتی می‌تواند، نسبت به خلاء و ضعف‌های قانونی طرح‌های اصلاحی را پیشنهاد دهد، افزود: براین اساس بعد از ارائه گزارش نظارتی درباره رمزارزها نمایندگان قانون حمایت از رمزارزها و ساماندهی بازار معاملات داخلی آن را در چند ماده با دربرگیری مبادلات، بانک مرکزی، استخراج آن، تعرفه‌ها و ... به مجلس پیشنهاد خواهند داد.

بررسی مواد طرح اصلاح قانون اوراق بهادار

وی تصریح کرد: در ادامه جلسه امروز پیرو گزارش نظارتی کمیسیون اقتصادی درباره بازار بورس، اصلاح قانون بازار سرمایه در دستور کار قرار گرفت، موادی از این طرح مورد بررسی و پیشنهاد کارگروه برای اصلاح قانون اوراق بهادار پیشنهاد داده شد و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها نظرات خود را نسبت به این طرح ارائه کردند.

طغیانی با اشاره به مهمترین مواد طرح اصلاح قانون اوراق بهادار گفت: ارتقای شفافیت در بازار، عملکرد صندوق تثبیت، ارتقای سازمان بورس و اوراق بهادار، عملکرد شورای عالی بورس و گزارش‌دهی آن، ارتقای نظارت بر ارکان سرمایه، کنترل بازارگردانی‌ توسط حقوقی‌ها، افزایش پاسخگویی سازمان بورس، تنظیم فعالیت فعالان مجازی در حوزه سرمایه، آموزش سواد مالی و افزایش آگاهی مردم نسبت به بازار سرمایه و تعیین تکالیفی برای سازمان های مربوطه مانند صدا و سیما از اهم مواد مطروحه در اصلاح قانون بازار سرمایه است.

منبع: خانه ملت 

ارسال نظر

تازه ها