کد خبر 99191

در معاملات امروز بازار رقم خورد

رشد شاخص کل امروز با 36 هزار واحد خیره‌کننده بود و ارزش معاملات امروز به نزدیکی 22 هزار میلیارد تومان رسید که نشان دهنده جابجایی نزدیک به 20 میلیارد سهم در بازار است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار امروز به روال روزهای قبل بسیار پرارزش و پرحجم دنبال شد به طوری که اکنون کارشناسان بر این باورند اعتماد به بازار سرمایه بازگشته و سهامداران خرد دوباره پول‌های خود را وارد بازار کرده‌اند. این اتفاق در حالی است که سایر بازارهای موازی نیز در یک وضعیت نسبتا رکودی به سر می‌برند.

در معاملات امروز بازار شاخص کل رشد 36 هزار واحدی را تجربه کرد و وارد کانال جدید 1 میلیون 400 هزار واحدی شد. ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس نیز درآستانه 22 هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

در میان صنایع بازار نیز بیشترین حجم معاملات از آن گروه بانکی با جابجایی 5 میلیارد و 367 میلیون سهم شد. بعد از بانک گروه خودرو با 5 میلیارد و 64 میلیون سهم پرحجم‌ترین گروه بازار بود و فرآورده‌های نفتی با بیش از 800 میلیون سهم رده سوم را به خود اختصاص دادند. بیشترین ارزش معاملات امروز بازار به روال روزهای قبل از آن گروه خودرو با بیش از 2600 میلیارد تومان شد و سپس گروه بانکی با 2200 میلیارد تومان دوم شد و بعد از آن فرآورده‌های نفتی با 1600 میلیارد تومان جایگاه سوم را از آن خود کردند.

در بازار بورس امروز 1 میلیون و 757 هزار معامله انجام شد و در این معاملات 16 میلیارد و 478 میلیون سهم جابجا شد که معادل بیش از 16 هزار میلیارد تومان بود. فارس، شستا، تاپیکو، وغدیر و خودرو بیشترین تاثیر را بر شاخص کل گذاشتند.

فرابورس نیز امروز شاهد بیش از 800 هزار معامله بود که در این معاملات 3 میلیارد و 520 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات فرابورس به نزدیکی 6 هزار میلیارد تومان رسید و نمادهای مارون، بپاس، آریا و زاگرس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. شاخص فرابورس امروز 513 واحد به ارزش خود اضافه کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها