کد خبر 98992

با حضور چشمگیر سهامداران حقیقی

ارزش معاملات امروز بازار بورس و فرابورس با نزدیک شدن به سقف تاریخی 31 هزار میلیارد تومانی خود امیدواری سهامداران به بازگشت شاخص بورس و قرار گرفتن در محدوده ثبات را افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار امروز نیز ابتدا با افزایش عرضه آغاز کرد و شاخص کل ابتدا در محدوده منفی قرار گرفت اما دوباره با افزایش تقاضا به ویژه برای سهام فلزات اساسی و پالایشی و همچنین ادامه اقبال سهامداران به سهام کوچک از جمله گروه زراعت در نهایت با بیش از 10 هزار واحد رشد به کار خود پایان داد.

نکته ویژه بازار امروز ورود سرمایه‌های سرگردان افراد حقیقی به بورس و افزایش حجم و ارزش معاملات بود به طوری که در هر دو بازار بورس و فرابورس ارزش معاملات به بیش از 28 هزار میلیارد تومان رسید که نشان‌دهنده اقبال مجدد و چشمگیر سهامداران حقیقی به بازار سرمایه است.

امروز به روال روزهای گذشته گروه خودرو بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت به طوری که در این گروه نزدیک به 5 میلیارد سهم جابجا شد و ارزش این جابجایی بیش از 2400 میلیارد تومان بود. گروه بانکی با 4 میلیارد و 204 میلیون سهم بعد از خودرو بیشترین حجم معاملات را داشت و پس از آن فرآورده نفتی با جابجایی بیش از 983 میلیون سهم در رده سوم قرار گرفت. بعد از خودرو گروه فرآورده‌های نفتی با بیش از 1900 میلیارد تومان دوم شد و پس از آن گروه بانک با بیش از 1800 میلیارد تومان رده سوم را از آن خود کرد.

بازار بورس امروز شاهد 1 میلیون و 734 هزار معامله بود که در این معاملات 15 میلیارد و 410 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بورس بیش از 15600 میلیارد تومان بود. فملی، فولاد، شپنا و شتران بیشترین اثر مثبت را بر شاخص گذاشتند و نماد شستا بزرگترین کاهنده شاخص بود.

در بازار فرابورس نیز 671 هزار و 345 معامله انجام شد که در این معاملات 2 میلیارد و 765 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بازار فرابورس که با 252 واحد افزایش به کار خود پایان داد بیش از 12400 میلیارد تومان بود. بپاس، آریا، میدکو و زاگرس بیشترین تاثیر را بر مثبت کردن شاخص گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها