کد خبر 98926

امروز رقم خورد

ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس امروز بسیار چشمگیر بود و یادآور روزهای تاریخی بازار بود به طوری که کل ارزش معاملات از مرز 28 هزار میلیارد تومان عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات بازار امروز بسیار پر هیجان دنبال شد و شاخص کل که در ابتدا 5 هزار واحد افزایش یافته بود با افزایش عرضه سهام شاخص‌ساز در نهایت بیش از 18 هزار واحد افت کرد. نکته مهم بازار امروز افزایش چشمگیر ارزش معاملات بود که طبق آمارها ارزش معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس از مرز 28 هزار میلیارد تومان عبور کرد.

در میان صنایع باز هم گروه خودرو پیشتاز حجم و ارزش معاملات امروز بود. در این گروه نزدیک 7 میلیارد و 784 میلیون سهم جابجا شد و ارزش این جابجایی‌ها از 3300 میلیارد تومان عبور کرد. گروه بانک‌ها در رده دوم حجم و ارزش معاملات قرار گرفتند. در این گروه نیز 7 میلیارد و 247 میلیون سهم به ارزش 2900 میلیارد تومان جابجا شد. گروه فرآورده‌های نفتی نیز با جابجایی 1 میلیارد و 547 میلیون سهم به ارزش 2700 میلیارد تومان سومین صنعت پر طرفدار بازار امروز بودند.

بازار بورس امروز شاهد نزدیک به 2 میلیون معامله بود که در این معاملات 22 میلیارد و 883 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار بورس نزدیک به 20 هزار میلیارد تومان بود. نمادهای فارس، فملی، فولاد و شستا بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

در بازار فرابورس نیز 748 هزار و 890  معامله صورت گرفت که در این معاملات 3 میلیارد و 200 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار فرابورس که در نهایت کار خود را با 28 واحد افزایش پایان داد به بیش از 8200 میلیارد تومان رسید. نمادهای میدکو، بپاس و غصینو بیشترین اثر مثبت و آریا، زاگرس و هرمز بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها