کد خبر 98861

امروز رقم خورد

ارزش معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس از 15700 میلیارد تومان گذشت و در معاملات امروز فرآورده‌های نفتی به روال روزهای قبل در بالاترین حد روزانه خود معامله شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات امروز بازار بر خلاف دیروز با افزایش تقاضا در بیشتر نمادهای بزرگ و کوچک بازار آغاز شد به طوری که شاخص کل ابتدا کار خود را با افزایش 25 هزار واحدی آغاز کرد اما رفته رفته عرضه‌ها در بازار افزایش یافت و شاخص کل در نهایت با افزایش 16600 واحدی به کار خود پایان داد. از جمله نکات مهم بازار امروز انتشار شایعه افزایش دامنه نوسان در برخی سهم‌های بزرگ بازار و همچنین ادامه تخته گاز فرآورده‌های نفتی در بازار بود. ارزش کل معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس از مرز 15700 میلیارد تومان عبور کرد.

در بازار امروز به روال روزهای گذشته گروه خودرو بیشترین حجم و ارزش معاملات را از آن خود کرد. در نمادهای خودرویی بیش از 3 میلیارد و 700 میلیون سهم جابجا شد که ارزش کل این جابجایی بیش از 1800 میلیارد تومان بود.

گروه بانکی امروز مورد اقبال سهامداران بود به طوری که بعد از خودرو با جابجایی بیش از 3 میلیارد سهم بیشترین حجم معاملات را از آن خود کرد و گروه فلزات اساسی با نزدیک به 570 میلیون سهم سومین گروه پر حجم بازار امروز بود. همچنین بعد از گروه خودرو بانک‌ها با 1288 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را داشتند و بعد از آن گروه فلزات اساسی با 1212 میلیارد تومان رده بعدی را از آن خود کردند.

بازار بورس امروز شاهد 1 میلیون و 450 هزار معامله بود که در این معاملات 12 میلیارد سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بازار بورس 11700 میلیارد تومان بود. نمادهای شپنا، کگل، کچاد و شتران بیشترین اثر مثبت را بر شاخص گذاشتند و شستا و فولاد بیشترین کاهنده‌های شاخص بودند.

در بازار فرابورس 661 هزار و 320 معامله صورت گرفت که در این معاملات 2 میلیارد و 487 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بازار فرابورس 4 هزار میلیارد تومان بود. میدکو، بکهنوج، غصینو و دماوند بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها