کد خبر 98781

امروز رقم خورد

ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس امروز طبق روال روزهای اخیر باز هم چشمگیر بود و به بیش از 21 هزار میلیارد تومان رسید و شاخص کل در نهایت با افت 7600 واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار امروز در حالی پیگیری شد که شاخص کل بورس ابتدا با افت 27 هزار واحدی تحت تاثیر عرضه سهام فلزی‌‌ها و خودرویی‌ها آغاز کرد اما رفته رفته با جمع شدن صف‌های فروش سهام بزرگ بازار میزان اثرگذاری نزولی شاخص کاهش یافت و در نهایت تنها با کاهش بیش از 7 هزار واحدی به کار خود پایان داد. مجموع ارزش معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس به بیش از 21 هزار و 500 میلیارد تومان رسید که نشان‌دهنده اقبال سهامداران حقیقی به بازار است.

در میان صنایع بازار طبق روال همیشه بیشترین حجم و ارزش معاملات از آن صنعت خودرو بود. نمادهای صنعت خودرو امروز شاهد معامله نزدیک به 8 میلیارد سهم بود که بیش از 6 میلیارد و 500 میلیون سهم فقط متعلق به دو نماد خودرو و خساپا  بود. ارزش بازار معاملات گروه خودرو به بیش از 3100 میلیارد تومان رسید. گروه بانک با جابجایی بیش از 4 میلیارد سهم در رده دوم حجم معاملات بازار قرار گرفت و پس از آن گروه فلزات اساسی با نزدیک به 900 میلیون سهم سومین گروه دادوستدهای امروز بازار بود. به لحاظ ارزش معاملات، بعد از گروه خودرو، فلزات اساسی با 1700 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات بازار را به خود اختصاص دادند و پس از آن نیز بانک‌ها با 1500 میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار گرفتند.

بازار بورس امروز شاهد 1 میلیون و 500 هزار معامله بود و در این معاملات 17 میلیارد و 595 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بازار بورس نزدیک به 15 هزار میلیارد تومان بود.  فارس، فولاد، شستا و تاپیکو بیشترین اثر منفی و نمادهای فملی و کچاد و شپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

در بازار فرابورس نزدیک به 600 هزار معامله صورت گرفت که در این معاملات 2 میلیارد و 376 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار فرابورس امروز 6500 میلیارد تومان بود. هرمز، صبا، وسپهر بیشترین کاهنده‌های شاخص و تلیسه بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها