کد خبر 98711

در بازار امروز رقم خورد

ارزش معاملات بازار امروز بورس و فرابورس با افزایشی خیره کننده به نزدیکی 24 هزار میلیارد تومان قرار گرفت و حجم معاملات دو بازار نیز بیش از 24 میلیارد سهم بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار سرمایه در اولین روز هفته با اقبال سهامداران مواجه بود به طوری که شاخص تا دقایق پایانی بازار نزدیک 28 هزار واحد افزایش یافت اما در دقایق پایانی با افزایش عرضه‌ها در بازار شاخص کل بورس با 21 هزار واحد افزایش به کار خود پایان داد. ابلاغ شیوه‌نامه ساماندهی زنجیره فولاد اگرچه دوقلوهای معدنی را به سقف چسباند اما این اتفاق به مذاق فلزی‌ها خوش نیامد و امروز اکثر نمادهای فلزی در بیشترین دقایق بازار در محدوده قرمز معامله شدند.  بازگشایی وتجارت و افزایش بیش از 7 درصدی قیمت سهام این شرکت نیز از جمله اتفاقات بازار امروز بود. حجم و ارزش معاملات بازار بورسر و فرابورس امروز نیز به مانند روزهای قبل خیره‌کننده بود به طوری که ارزش معاملات در آستانه 24 هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

در میان صنایع نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات از آن گروه خودرو بود. در میان صنایع خودرویی حدود 8 میلیارد و 631 میلیون سهم جابجا شد که از این میزان نزدیک به 7 میلیارد سهم از آن دو نماد خودرو و خساپا بود. ارزش معاملات امروز گروه خودرو بیش از 3600 میلیارد تومان بود. گروه بانکی با جابجایی 4 میلیارد و 882 میلیون سهم رده دوم بیشترین حجم معاملات را از آن خود کرد و صنایع چند رشته‌ای نیز با جابجایی 1 میلیارد و 38 میلیون سهم رده سوم بیشترین جابجایی سهم را به خود اختصاص دادند. همچنین گروه چند رشته‌ای بعد از گروه خودرو با 2800 میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را داشت و گروه بانکی با بیش از 1860 میلیارد تومان در رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات ایستاد.

بازار بورس امروز شاهد نزدیک به دو میلیون معامله بود که در این معاملات نزدیک 21 میلیارد سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار بورس 18300 میلیارد تومان بود. نمادهای فملی، شستا، کگل و شپنا بیشترین تاثیر را بر صعود شاخص گذاشتند.

در بازار فرابورس که کار خود را با افت 5 واحدی به پایان رساند، نیز امروز 807 هزار و 82 معامله انجام شد و در این معاملات 3 میلیارد و 535 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات فرابورس امروز 5500 میلیارد تومان بود. نمادهای آریا، هرمز، وسپهر و وهور بیشترین تاثیر منفی و دو نماد دی و شگویا نیز بیشترین اثر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها