کد خبر 98680

پس از آنکه بورس بعد از گذشت ماه‌ها یک هفته سراسر سبز را پشت سرگذاشت گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه وضعیت بازار سرمایه از این پس چگونه خواهد شد بیش از پیش بالا گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، از زمانی‌که روند اصلاحی بورس آغاز شد حدود ۶۰ روز گذشته است و در این‌ مدت رقمی‌ بالغ بر ۳۳ هزار میلیاردتومان توسط حقیقی‌ها خارج شده است.

پس از عبور دوران اصلاحی، بازار طی هفته گذشته سراسر سبز و رو به رشد بود ( رویدادی که از تیرماه سابقه نداشت) هم‌چنین در آخرین روز هفته شاخص کل با افزایش ۳.۷ درصدی بیشترین رشد روزانه از تاریخ ۵ شهریور را ثبت کرد. روند صعودی بازار‌ در هفته گذشته در اکثر نمادهای بزرگ و کوچک حاکم بود و شاخص کل هم‌وزن هم ۶ روز متوالی سبزرنگ بود. 

 بررسی صنایع بورسی نشان از خالص خرید حقیقی‌ها در صنعت‌های کالایی که وابسته به بازارهای جهانی هستند، داشت. روند صعودی قیمت‌های فلزات اساسی‌ از‌جمله مس که از‌ ۷۱۰۰ دلار در هر تن عبور کرد از جمله اتفاقات مثبت برای بازار سرمایه بود. 

بازگشایی شستا و حاکم شدن معاملات متعادل در آن در کنار بازگشت نمادهای پالایشی‌ و پتروشیمی به گردونه استقبال سهامداران حقیقی نیز از جمله اتفاق‌های‌ مورد توجه بازار در هفته گذشته بود.

نگاهی به گروه‌های‌کوچک بازار نشان‌ از فروش‌ بیشتر سهامداران حقیقی از گروه انبوه‌سازی و سیمان و کوچ آن‌ها به گروه‌های بزرگ داشت. بازگشت ارزش معاملات به حوالی ۲۰ هزار میلیارد تومان در روز از دیگر اتفاقات مثبت بازار بود.

باتوجه به کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز طی هفته گذشته و بالا رفتن ارزش معاملات پس از گذشت حدود ۳ ماه اصلاح پیاپی، دور از انتظار است که مجددا شاهد بازار قفل در صف فروش باشیم و پیش‌بینی‌ها بیشتر بر روی بازار متعادل با نوسانات مثبت قرار دارد./بورس فوری‌

 

ارسال نظر

تازه ها