کد خبر 98420

در معاملات امروز رقم خورد

ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس با رشد چشمگیر 7 هزار میلیارد تومانی نسبت به دیروز به بیش از 17 هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات دو بازار بورس و فرابورس امروز با افزایش چشمگیر ارزش معاملات همراه بود به طوری که بازار شاهد رشد بیش از 7 هزار میلیارد تومانی نسبت به دیروز بود که حکایت از بازگشت و اعتماد دوباره حقیقی‌ها به بازار دارد. ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس امروز به بیش از 17 هزار میلیارد تومان رسید. شاخص کل که در ساعات ابتدایی بازار بالای 20 هزار واحد افزایش یافته بود، رفته رفته با باز شدن نمادهای شپنا، تاپیکو و همچنین قرار گرفتن فارس در مدار منفی و افزایش عرضه‌ در سایر نمادها تنها توانست رشد 9700 واحدی را ثبت کند.

در میان صنایع بیشترین حجم معاملات با بیش از 8 میلیارد سهم از آن گروه خودرو شد و پس از آن فلزات اساسی با 622 میلیون و 900 هزار سهم در رده دوم قرار گرفت. گروه فرآورده‌های نفتی نیز با جابجایی بیش از 642 میلیون سهم در رده سوم بیشترین حجم معاملات قرار گرفت. گروه خودرویی همچنین بیشترین ارزش معاملات را با 2700 میلیارد تومان از آن خود کرد و به دنبال آن فلزات اساسی با 1200 میلیارد تومان قرار گرفت. گروه فرآورده‌های نفتی با ارزشی معادل 937 میلیارد تومان بعد از خودرو و فلزات اساسی قرار گرفت.

دو نماد خودرو و خساپا از گروه خودرویی به ترتیب با حجم 3 میلیارد و 700 میلیون سهم و 2 میلیارد و 800 میلیون سهم از جمله پرحجم‌ترین نمادهای امروز بازار بودند.

در بازار بورس ایران 1 میلیون و 370 هزار معامله انجام شد که در این معاملات بیش از 17 میلیارد سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بازار بورس 12600 میلیارد تومان بود. نمادهای فملی، فولاد، وغدیر و شتران بیشترین اثر مثبت و تاپیکو و فارس بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل گذاشتند.

تعداد معاملات بازار فرابورس نیز 631 هزار و 455 بود که در این معاملات 2 میلیارد و 551 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات فرابورس نیز 4400 میلیارد تومان بود. بپاس، صبا و ارفع بیشترین اثر مثبت و وسپهر و دماوند نیز بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها