کد خبر 98409

سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به انتقاد عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در خصوص تخلف شرکت های حقوقی اعلام کرد از 330 شرکت، بیش از 200 شرکت قرارداد بازارگردانی امضاء کرده‌اند. حدود 20 شرکت این قرارداد را تمدید نکردند که مستوجب جریمه‌های مالی و برخورد هستند و در این خصوص بیش از 60 رای تخلفاتی نیز در موضوع بازارگردانی صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سازمان بورس در واکنش به انتقادات اخیر محسن علیزاده درباره مواردی مانند تخلف برخی حقوقی ها در بازارگردانی سهام و لزوم معرفی به قوه قضاییه و مجلس ، کوتاهی در استفاده از ابزارها و عدم تغییر دامنه نوسان و حجم مبنا اعلام کرد: پس از مصوبه شورای عالی بورس در زمینه الزام سهامداران حقوقی به بازارگردانی،ل اجرای دقیق این مصوبه در دستور کار قرار گرفته است.

در خصوص بازارگردانی نیز به موجب آیین نامه حفظ ثبات بازار  سرمایه و صیانت از حقوق سرمایه‌گذاران و سهامداران، داشتن رکن بازارگردانی موثر از سوی ناشر و سهامداران شرکت‌ها جزء الزامات پذیرش شرکت‌ها است.

در همین راستا پس از مصوبه شورای عالی بورس در زمینه الزام سهامداران حقوقی به بازارگردانی، سازمان بورس، اجرای دقیق این مصوبه را در دستور کار قرار داد به طوری که از 330 شرکت، بیش از 200 شرکت قرارداد بازارگردانی امضاء کرده‌اند. حدود 20 شرکت این قرارداد را تمدید نکردند که مستوجب جریمه‌های مالی و برخورد هستند. بیش از 60 رای تخلفاتی نیز در موضوع بازارگردانی صادر شده است.

سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن استقبال از انتقادهای منصفانه و پیشنهادهای سازنده، امیدوار است از طریق هم‌افزایی ملی و تقویت فضای حرکت در مسیر کارشناسی، امکان تثبیت و رشد شاخص‌ها فراهم آید.

منبع: بورس پرس 

ارسال نظر

تازه ها