کد خبر 98197

امروز رقم خورد

معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس در حالی پیگیری شد که مجموع ارزش معاملات هر دو بازار تنها اندکی از دیروز بیشتر بود و این در حالی بود که شاخص در ابتدا 8 هزار واحد رشد داشت و در نهایت با افت بیش از 3 هزار واحدی به کار خود در جلسه معاملاتی امروز پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس در حالی پیگیری شد که در دقایق ابتدایی با بازار با افزایش تقاضا همراه بود اما رفته رفته از حجم تقاضا کاسته شد و بر فشار عرضه‌ها در بازار افزوده شد به طوری که شاخص که در ابتدا بیش از 8 هزار واحد رشد داشت در نهایت با افت بیش از 3 هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس به بیش از 10 هزار میلیارد تومان رسید.

در میان صنایع امروز بیشترین حجم معاملات مربوط به گروه انبوه‌سازی بود و سپس حجم معاملات در گروه فلزات اساسی و سپس فراورده‌های نفتی در رده‌های بعدی قرار گرفت. همچنین سه گروه خودرو، بانکی و فلزات اساسی به ترتیب در رده اول تا سوم به لحاظ ارزش معاملات قرار گرفتند. ارزش معاملات امروز گروه خودرو بیش از 1390 میلیارد تومان بود که فاصله زیادی نسبت به گروه بانکی با ارزش معاملات 488 میلیارد تومانی داشت. ارزش معاملات فلزات اساسی نیز به 465 میلیارد تومان رسید.

امروز در بازار بورس تعداد 865 هزار و 633 معامله انجام شد و در این معاملات تعداد بیش از 9 میلیارد سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار بورس نیز بیش از 6 هزار میلیارد تومان بود. دو تولیدکننده مواد معدنی کگل و کچاد و سپس فملی بیشترین اثر مثبت را بر شاخص گذاشتند و نمادهای وامید، جم، شتران و حکشتی نیز منفی‌سازان اصلی امروز شاخص بورس بودند.

تعداد معاملات بازار فرابورس ایران نیز 435 هزار و 835 معامله بود که در این معاملات 1 میلیارد و 317 میلیون سهم جابجا شد. ارزش کل معاملات بازار فرابورس نیز 4200 میلیارد تومان بود که در این میان نمادهای کگهر، آریا و زاگرس بیشترین اثر مثبت و نمادهای صبا، ذوب و شگویا نیز بیشترین اثر منفی را بر شاخص گذاشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها