کد خبر 98079

در معاملات امروز رقم خورد

معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس که تحت تاثیر اعلام رسمی پیروزی بایدن در انتخابات قرار گرفته بود با افت شدید ارزش معاملات تا رقم 4 هزار میلیارد تومان روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات امروز بازار بورس تحت تاثیر خبر پیروزی قطعی «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها بر دونالد ترامپ قرار گرفت و سهامداران همزمان با افت دلار شروع به عرضه سهام خود در شرکت‌ها کردند. این امر موجب تشکیل صف‌های سنگین فروش شد و ارزش معاملات هر دو بازار بورس و فرابورس به 4 هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

در میان صنایع بیشترین ارزش معاملات در گروه دارویی رخ داد که در بازار سرخ امروز مورد توجه سهامداران بود. صنایع شیمیایی و بانکی به ترتیب به لحاظ ارزش معاملات در رده دوم و سوم قرار گرفتند.  گروه بانکی، خودرویی و دارویی نییز بیشترین حجم معاملات را به ترتیب از آن خود کردند.

معاملات بازار بورس بسیار کم‌رمق بود به طوری که تنها 275 هزار و 295 معامله صورت گرفت و تنها 2 میلیارد و 347 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات امروز بازار بورس رقم بسیار پایین 2 هزار میلیارد و 288 میلیارد تومان بود. نمادهای فملی، کگل، فولاد و خودرو بیشترین اثر را بر افت شاخص بورس داشتند.

در فرابورس نیز شرایط تقریبا مشابه بود و تنها 164 هزار و 659 معامله صورت گرفت و تنها 838 میلیون و 554 هزار سهم جابجا شد. ارزش معاملات فرابورس یک هزار میلیارد و 800 میلیارد تومان بود. نمادهای آریا، میدکو، کگهر و زاگرس بیشترین اثر را در افت شاخص داشتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها