کد خبر 97943

طبق بررسی های انجام شده بیشترین میزان رشد فروش 7 ماه ابتدایی سال در بین شرکت های معدنی حاضر در بورس برای فولاد مبارکه و فملی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ارزش فروش ۷۴ شرکت معدنی و صنایع معدنی در هفت ماه ابتدای امسال با رشد ۳۷ درصدی از ۴/ ۱۴۹‌هزار میلیارد تومان عبور کرد. از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه سال ۹۹ به ترتیب شرکت‌های فولاد‌مبارکه با فروش ۳۴ هزار میلیارد، ‌ملی صنایع‌مس با ۴/ ۱۹هزار میلیارد، فولاد‌خوزستان ۱/ ۱۵هزار میلیارد، گل‌گهر با ۲/ ۱۲‌هزار میلیارد و چادرملو با ۱۰ هزار میلیارد تومان جایگاه اول تا پنجم را در اختیار گرفتند.

 پس از این شرکت‌ها، ذوب‌آهن اصفهان با ۴/ ۹ هزار میلیارد، کاوه جنوب‌کیش با ۵/ ۵ هزار میلیارد تومان، فولاد‌هرمزگان با ۳/ ۵هزار میلیارد، فولاد‌خراسان با ۷/ ۳ هزار میلیارد و شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) با ۵/ ۳هزار میلیارد تومان در رتبه‌های ششم تا دهم ایستادند.

 در ماه هفتم امسال ارزش فروش این تعداد شرکت به ۴/ ۳۰هزار میلیارد تومان رسید. این رقم ۷۶درصد بیش از میزان فروش ماه مشابه سال گذشته بوده است.در این ماه شرکت‌های فولاد‌مبارکه با ۷/ ۶هزار میلیارد، ملی صنایع‌مس با ۲/ ۳ هزار میلیارد، فولاد‌خوزستان ۸/ ۳ هزار میلیارد، چادرملو ۵/ ۲ هزار میلیارد تومان و گل‌گهر با ۸۶/ ۱ هزار میلیارد در رتبه‌های اول تا پنجم از نظر شاخص فروش قرار گرفتند./دنیای بورس

 

ارسال نظر

تازه ها