کد خبر 97631

اعلام آمادگی مدیرعامل فولاد مبارکه برای کاهش قیمت ورق

عرضه و تقاضای فولاد اگر در بازار مدیریت شود و بتوانیم پاسخگوی 80 تا 90 درصد از نیاز باشیم، تمامی مشکلات و مسائل حل خواهد شد. در مقابل نوردکاران نیز باید متعهد شوند که محصولات تولیدی خود را در بورس عرضه کنند.

به گزارش بااقتصاد، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، با اعلام مطلب فوق، افزود: فولاد مبارکه اصفهان، فولاد هرمزگان و فولاد خوزستان می‌توانند نیاز نوردکاران به ورق و اسلب را تامین کنند و در مقابل نوردکاران نیز باید متعهد شوند که محصولات تولیدی خود را در بورس عرضه کنند.

وی اظهار کرد: همچنین بهتر است سقف رقابتی در بورس کالا برداشته شود. با این روش می‌توان به شرایط قبل از سال 97 بازگشت و ثبات را به بازار آورد. با شرایطی که از سوی وزارت صنعت و ستاد تنظیم بازار پدید آمده و سیستم بهین‌یاب گذاشته شده، بیشترین التهاب در بازار محصولات فولادی به وجود آمده است و نوردکاران از آن به‌نوعی سوءاستفاده می‌کنند.

مدیرعامل فولاد مبارکه، ادامه داد: ما آمادگی داریم تا قیمت ورق را در بورس کاهش دهیم و حتی میزان عرضه را از میزان مشخص بیشتر کنیم، به شرط اینکه در ادامه کار، فولاد مبارکه بازنده این روند نباشد و کسانی هم که محصول را خریداری کرده‌اند با درصد مشخص و از پیش تعیین‌شده محصول تولیدی خود را در بورس عرضه کنند./ سنا

 

ارسال نظر

تازه ها