کد خبر 97548

وزارت صنعت، معدن و تجارت برای داخلی‌سازی 4 صنعت پتروشیمی، پالایشگاهی، لوازم خانگی و خودرو که در بورس فعالیت گسترده‌ای دارد اعلام آمادگی 245 میلیون یورویی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت صنعت با اشاره به اینکه تاکنون ۱۱ میز تخصصی توسعه و تعمیق ساخت داخل صنایع راهبردی خودرو، مخابرات، تجهیزات پزشکی و صنایع معدنی با کاهش ارزبری ۱۰۴۵ میلیون یورو برگزار شده،اعلام کرد: میز چهارم داخلی سازی برای چهار صنعت بورسی پتروشیمی، پالایشگاهی، لوازم خانگی و خودرو با ارزش قرارداد ۶۰ ، ۸۰ ، ۶۳ و ۴۲ میلیون دلاری آماده برگزاری است.

براساس این گزارش، در این میان فولاد و مس با ۴۴۰ و صنعت خودرو و موتور سیکلت با ۳۴۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی یشترین سهم را در کاهش ارزبری داشته و سهم نفت، گاز و پتروشیمی و تجهیزات مخابرات، برق و الکترونیک  ۱۴۰ و ۱۲۰ میلیون یورو بوده است.

سال گذشته، برگزاری ۱۰ میز داخلی‌سازی منجر به ۹۷۹ میلیون یورو کاهش ارزبری شد که به همراه طرح تولید لوله فلزی از تختال فولاد، بیش از ۲۲۲ قطعه و تجهیز، داخلی‌سازی و یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی حاصل شده است.

وزارت صنعت در سال جاری برای داخلی سازی ۳.۲ میلیارد دلار از قطعات و تجهیزات وارداتی مورد نیاز حوزه صنعت برنامه‌ریزی کرده است.

 

ارسال نظر

تازه ها