کد خبر 97261

با اقتصاد گزارش می‌دهد

معاملات بورس تهران امروز، پس از ریزش یک هفته‌ای زیر چتر حمایتی مجلس و متاثر از خبرهای منتشر شده در خصوص لغو دستورالعمل قیمت‌گذاری فولاد در بورس کالا، در آخرین روز از مهرماه 99 به کار خود پایان داد. ارزش مجموع دادوستدهای امروز در بازارهای معاملاتی به 13247 میلیارد تومان رسید و شاخص کل با منفی 7000 واحدی، به استقبال ابان‌ماه رفت.

به گزارش با اقتصاد، قیمت‌گذاری فولاد در بورس کالا که انتقاد و اعتراض تمامی فعالان بازار سرمایه و سازمان بورس اوراق بهادار را درپی داشت، موضوع نشست غیر علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف بود.

در این جلسه که با حضور علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت تشکیل شد، مجلس و دولت بر سر لغو دستورالعمل قیمت‌گذاری و تعیین سقف قیمت فولاد در بورس کالا، به توافق رسیدند.

به گفته قالیباف، توافق‌های خوبی نیز در بخش شرکت‌های فولادی انجام شد که بزودی اعلام می‌شود و نتایج آن تثبیت بازار بورس و کاهش نرخ دلار را درپی خواهد داشت.

شروع مثبت غول‌های فلزی که به منفی گرایید

به این ترتیب معاملات امروز بورس تهران، زیر تاثیر خبرهای فولادی قرار گرفت که در نتیجه آن، شاهد روند مثبت فولاد در نخستین ساعت بازار بودیم.

سایر غول‌های فلزی نیز ابتدای معاملات امروز با روند افزایشی و مثبت مواجه شدند و فملی صف خرید 6 میلیونی را با 43 میلیون سهم تشکیل داد.

فولاد هم با ثبت یک درصد مثبت و در قیمت 1487 تومان، 69 میلیون سهم را جابجا کرد اما این روند مثبت، تا پایان وقت بازار امروز دوام نیافت و به منفی گرایید.

در دقایق پایانی بازار، فولاد دوباره به کف قیمتی روزانه 1389 تومان رسید و فملی نیز با افت یک درصدی، در قیمت 2333 تومان ثابت ماند.

چشم امید بورس به انتشار گزارش عملکردهای خوب شرکت‌ها

خبرهای تاثیرگذار دیگری که ممکن است روند معاملاتی بورس تهران را در هفته آینده و همزمان با شروع دومین ماه پاییزی، تغییر دهد و به فاز مثبت بکشاند، انتشار گزارش عملکرد خوب شرکت‌های بورسی، یکی پس از دیگری است.

همچنین، احتمال تخصیص یک درصد از درآمد صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه برای تثبیت و توسعه بورس، که قرار است در جلسه یک‌شنبه آینده دولت مورد بررسی دوباره قرار گیرد.

 

نمای معاملات بورس اوراق بهادار تهران در پایان روز چهارشنبه 30 مهر 99

بازار نقدی بورس:

شاخص کل بورس: 1,412,300،22 (7005.69- معادل 0/4- درصد کاهش)

شاخص کل هم‌وزن: 393,872.10 (1075.44- معادل 0/2- درصد کاهش)

ارزش معاملات: 9,325 میلیارد تومان

حجم معاملات: 10.7 میلیارد سهم

سه نماد با بیش‌ترین اثر منفی: فولاد، تاپیکو و حکشتی

بازار نقدی فرابورس

شاخص کل: 16,970.07 (38.01-)

ارزش معاملات: 4,013 میلیارد تومان

حجم معاملات: 1.9 میلیارد سهم

سه نماد با بیش‌ترین اثر منفی: بپاس، صبا و میدکو

 

گزارشگر: مولود غلامی

 

 

ارسال نظر

تازه ها