کد خبر 97237

عضو هیات مدیره انجمن فولاد

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد از منتفی شدن پیش نویس وزارت صمت برای تعیین سقف رقابت محصولات فولادی در جلسه غیرعلنی مجلس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ سید رضا شهرستانی عضو هیات مدیرها انجمن تولیدکنندگان فولاد با تشریح جزئیات جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس با وزیر صنعت اظهار داشت: در این جلسه اجرای دستورالعمل وزارت صنعت منتفی شد و در عوض قرار شد علاوه بر شمش فولاد، محصولات فولادی نیز در بورس کالا عرضه شود.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت نمی‌داند که بازار فولاد را باید به چه صورت هدایت کند، به همین دلیل دستورالعملی تدوین کرد که بر اساس آن به صورت دستوری قیمت مصرف کننده نهایی پایین باشد. در حالی که این دستورالعمل فقط رانت بین فروش فولاد در بورس و قیمت مصرف کننده نهایی به همراه دارد.

شهرستانی تصریح کرد: تجربه نشان داده که افرادی که فولاد را بیش از 25 درصد پایین‌تر از قیمت‌های واقعی از بورس خریداری کرده‌اند فقط 6 درصد آن را به صورت محصول در بورس عرضه کرده‌اند.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد اظهار داشت: برنامه وزارت صنعت این بود که برای فولاد قیمت‌های دستوری لحاظ کند که نمایندگان مجلس با این موضوع مخالفت کردند و در جلسه امروز مجلس با وزیر صنعت، این موضوع منتفی شد. در عین حال مقرر شد همه تولیدات زنجیره فولاد در بورس کالا عرضه شود.

وی تأکید کرد: این اتفاق علاوه بر ایجاد شفافیت باعث می شود تا فولاد مازاد مصرف داخل نیز صادر شود.

شهرستانی در مورد زمان مقرر برای عرضه همه محصولات فولادی در بورس نیز گفت: باید این موضوع در کمیسیون‌های مربوطه بررسی و برنامه‌ریزی شود.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها