کد خبر 97048

معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد

معاون وزیر اقتصاد درخصوص اثر ریزش شاخص بورس بر خرید واحدهای دارا سوم اعلام کرد سهام سه بانک مهم ملت،‌تجارت و صادرات در صندوق دارا سوم قرار داده شده و ممکن است قیمت یک سهم کم شود اما سهم‌های دیگر جبران می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. البته ریسک ، ذات بازار سرمایه بوده و بررسی سابقه صندوق‌ها نشان داده خریداران واحدهای صندوق‌ها ضرر نکرده بلکه سود برده کرداند .

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ عباس معمار نژاد درباره ارزش روز سهام باقیمانده دولت در سه بانک ملت، ‌تجارت و صادرات گفت: ارزش روز این سهام 24 هزار میلیارد تومان است که واحدهای این صندوق با توجه به قیمت روز بازار با 20 درصد تخفیف به مردم ارائه می‌شود.

وی درخصوص اثر ریزش شاخص بورس بر خرید واحدهای دارا سوم توضیح داد: سهام سه بانک مهم ملت،‌تجارت و صادرات در صندوق دارا سوم قرار داده شده و ممکن است قیمت یک سهم کم شود اما سهم‌های دیگر جبران می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. البته ریسک ، ذات بازار سرمایه بوده و بررسی سابقه صندوق‌ها نشان داده خریداران واحدهای صندوق‌ها ضرر نکرده بلکه سود برده کرداند .

این مقام مسئول درباره مدیریت صندوق دارا سوم توضیح داد: مدیریت این صندوق از طریق تأمین سرمایه ملت انجام می‌شود و مدیر صندوق مدیر تأمین سرمایه ملت خواهد بود. صندوق قبلی شامل سهام سه بانک و دو بیمه بود که مدیر آن کارگزاری بانک مسکن بود اما این صندوق فقط شامل سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات است. سود سالانه هر بانک به صندوق دارا سوم واریز می‌شود و این صندوق نیز به نسبت تعداد واحدهای سرمایه گذاری هر شخص، سود را بین آنها تقسیم می‌کند.

معمار نژاد در مورد علت عدم واسپاری مدیریت این صندوق به مردم هم گفت: طبق قانون تا پایان سال 1400 مدیریت صندوق‌های دارا یکم تا سوم در اختیار دولت است و گفته شده هر کس بتواند حداقل 0.1 درصد از واحدهای سرمایه‌گذاری هر یک از این صندوق‌ها را داشته باشد، می‌تواند در مجمع عمومی صندوق و انتخابات هیأت مدیره شرکت کند و به مرور مدیریت این صندوق‌ها به دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری واگذار می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها