کد خبر 96852

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس در سخنانی شائبه عملکرد منفی حقوقی‌ها در معاملات دیروز بازار را رد کرد و گفت و تردید سرمایه‌گذاران نسبت به تثبیت نرخ دلار در قیمت های کنونی عامل اصلی نوسانات دیروز بازار بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محسن خدابخش درباره شرایط دیروز بازار و ادعای دوباره برخی مبنی بر نقش منفی برخی حقوقی ها در تخریب روند عادی معاملات از طریق عرضه های آبشاری به بورس پرس ، گفت: چنین ذهنیتی درست نبوده و صحت ندارد. چرا که فعالان حقوقی با خرید سهام و انجام بازارگردانی به حمایت از بازار ادامه می دهند . به طور مثال ، فروش دیروز حقوقی ها در سهم فولاد مبارکه، معادل یک چهارم حقیقی ها بود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر فعالان حقوقی مانند دیگر حقیقی ها در انجام معاملات ، مستقل بوده و براساس برنامه ها ، اقدام می کنند و اگر دست به فروش سهام نزنند ، متقاضیان خرید سهام با حضور در صف های طولانی ، گلایه مند شده و می گویند چرا سهام عرضه نمی شود؟ بنابراین برخی به جای تشکر از حقوقی ها در عرضه سهام شرکت های صف خرید ، مدعی می شوند که چرا سهام فلان شرکت عرضه شد ؟

خدابخش در برابر این سئوال که عامل افزایش عرضه های در نیمه دوم معاملات دیروز چه بود به بورس پرس توضیح داد: واقعیت این است که نوسان بازار ارز و دلار ، اثر مستقیمی بر همه بازارها از جمله بازار سهام دارد و در روزهای گذشته با رشد بی سابقه ایی روبرو شد ولی هنوز فعالان بازار سرمایه در تثبیت قیمت های جدید ، تردید دارند و کاهش اندک دیروز دلار ، موجب تشدید این تردید شد.

منبع: بورس پرس 

ارسال نظر

تازه ها