کد خبر 96802

در معاملات امروز رقم خورد

حجم و ارزش معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس نسبت به دیروز افزایش یافت و برای دومین روز متوالی از مرز 20 هزار میلیارد تومان عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات امروز بازار بورس و فرابورس نیز پر هیجان دنبال شد و اگرچه شاخص کل در نهایت بیش از 17 هزار واحد افت کرد اما حجم معاملات امروز به ویژه در بخش صنایع خودرویی قابل توجه بود که نشان از ورود نقدینگی و اقبال مجدد سهامداران به بازار سرمایه دارد.

در بازار بورس امروز 1 میلیون و 670 هزار معامله انجام شد و در این معاملات 19 میلیارد و 308 میلیون سهم جابجا شد. ارزش معاملات بازار بورس امروز 16 هزار و 400 میلیارد تومان بوده که حاکی از شکستن رکورد دیروز معاملات هم به لحاظ حجم و هم به لحاظ ارزش بود. نماد شپنا که امروز بازگشایی شد با رشد بیش از 12 درصدی و خودرو نیز با قرار گرفتن در سقف قیمتی بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل گذاشتند و نمادهای فولاد، فملی، تاپیکو و کگل نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند. نکته قابل توجه معاملات امروز حجم معاملات 3 میلیاردی نماد «خودرو» بود.

در بازار فرابورس ایران نیز تعداد 1 میلیون و 392 هزار معامله صورت گرفت و در این معاملات بیش از 3 میلیارد سهم جابجا شد که ارزش این جابجایی 5 هزار و 400 میلیارد تومان بود. میدکو و دی توانستند بیشترین اثر مثبت و کگهر، وسپهر و صبا نیز بیشترین اثر منفی بر شاخص بگذارند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها