کد خبر 96741

امروز اتفاق افتاد

حجم و ارزش معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس در روزهای اخیر بی‌سابقه بود به طوری که ارزش معاملات هر دو بازار از مرز 20 هزار میلیارد تومان گذشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاملات امروز دو بازار بورس و فرابورس با صف‌های خرید گسترده در اکثر نمادها آغاز شد به طوری که اقبال سهامداران به سهم‌های کوچکی که ریزش‌های بیش از 50 درصدی را در مدت اخیر تجربه کرده بودند به وضوح مشهود بود. همچنین افزایش قیمت دلار که خبر اصلی امروز اقتصاد ایران بود در ورود مجدد سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه قابل توجه بود.

در بازار بورس 1 میلیون و 573 هزار معامله صورت گرفت و در این معاملات نزدیک به 13 میلیارد سهم جابجا شد که به نوعی در روزهای اخیر بی‌سابقه بود. ارزش معاملات سراسر سبز امروز بورس نزدیک به 14 هزار میلیارد تومان بود. شتران، فارس، فولاد، وبملت، فملی و تاپیکو مهمترین نمادهای اثرگذار در بازار رفتن شاخص بورس بودند.

در فرابورس نیز تعداد معاملات بسیار نزدیک به معاملات بورس دنبال شد به طوری که 1 میلیون و 487 هزار معامله در جلسه معاملاتی امروز انجام شد و طی این معاملات نزدیک به 3 میلیارد و 112 میلیون سهم جابجا شد و ارزش این جابجایی‌ها 5 هزار و 600 میلیارد تومان بود. میدکو، آریا، وسپهر، زاگرس و ذوب مهمترین نمادهای تاثیرگذار در سبزپوشی شاخص فرابورس بودند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها