کد خبر 96554

صحبت‌های متفق القول کارشناسان بازار سرمایه در برنامه «تیتر امشب»

کارشناسان در برنامه تیتر امشب متفق القول بر این عقیده بودند که بازار سرمایه نسبت به بازارهای رقیب ارزان تر است و بازدهی بیشتری نسبت به بقیه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، احمد پویانفر عضو هیات مدیره فرابورس:بازار سرمایه در مقایسه با سایر فرصت‌ های سرمایه گذاری و بازار‌های رقیب واقعا ارزان است. باید فرهنگ سرمایه گذاری را ترویج دهیم تا سهامداران از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری اقدام به خرید سهام کنند.

جواد عشقی نژاد کارشناس بازار سرمایه: بازار سرمایه بازده بالاتری نسبت به بازار‌های دیگر دارد. در خرید سهام باید به سوددهی آن توجه کرد و سهم‌هایی خرید که بازارگردان‌های فعال دارند. الان بعد از اصلاح اساسی بازار می‌توان سهم‌هایی پیدا کرد که قیمت آنها به کمتر از ارزش واقعی رسیده است.در بازار فقط ۳۳ صندوق بازارگردانی داریم که این میزان کمتر از یک درصد است اما با دستورالعمل تازه همه بازار ملزم به بازارگردانی شده اند. تجربه تاریخی نشان داده سرمایه گذار صبور بازده بیشتری از سرمایه گذار عجول داشته است. میانگین ریزش سهم‌های بزرگ ۲۰ درصد بوده اما سهم‌هایی که مبتنی بر شایعات رشد کردند ریزش ۷۰ درصدی داشته اند.

بهروز خدارحمی؛کارشناس سرمایه: مردم به صورت تجربی مفهوم ریسک بالا و بالاتر را متوجه شده اند.مخاطب این برنامه، سازمان برنامه و بودجه یا بانک مرکزی و سازمان بورس نیست بلکه میلیون‌ها مردمی هستند که وارد بورس شده اند و می‌خواهند بدانند فردا چه کار باید بکنند تا یک پله در بازار سرمایه جلوتر بروند.

باید شرایط و موقعیت ویژه را هم در نظر گرفت و بیش از اندازه آرمان گرایی نکرد. نمی‌شود در این شرایط برنامه بلند مدت ریخت. مردم در خرید سهام به سابقه سهم، حجم معاملات و روز‌های مثبت و منفی نگاه کنند بعد اقدام به خرید کنند البته همیشه توصیه کردیم مردم از سرمایه گذاری غیر مستقیم و از طریق صندوق ها و شرکت‌های سرمایه گذاری اقدام به خرید سهام کنند.

دلبری ؛کارشناس بازار سرمایه: چند سال است صندوق‌های سرمایه گذاری را محدود کرده ایم. با چند ساعت آموزش دوره آشنایی با بورس نمی‌توان حرفه‌ای شد بلکه باید از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری اقدام به خرید سهام کرد.

منبع: سنا 

ارسال نظر

تازه ها